Podłączenie nagrywarki wewn. do laptopa, solucja

Witam

Zakupiłem dziś przejściówkę IDE/SATA --> USB.

Chciałbym o napisane króciutkiej solucji, co należy zrobić gdy chcę podłączyć nagrywarkę do laptopa.

Jest kilka kabli, zasilacz, i przejściówka, wszystkie chyba nie są potrzebne do podłączenia samej nagrywarki.

Przeczytałem też, że można podłączać na luzaka nagrywarkę pod usb podczas pracy laptopa, ustawienie mastera itp.

Jak to jest?

Zasada jest zawsze ta sama. Podłączasz nagrywarkę z konwerterem tym interfejsem który jest w nagrywarce. Jeśli usb nie dostarcza wystarczającej energii do zasilenia całego urządzenia stosujemy zasilacz. Potem łączysz z komputerem przy pomocy złącza USB w konwerterze.

Jakoś wątpię by którykolwiek producent lapa dokładał kolejny zasilacz do wewnętrznego napędu :stuck_out_tongue:

FXJ…

Piszesz, że najpierw podłączam interfejs do nagrywarki i podłączam pod usb do laptopa, jeśli nie starczy zasilania podłączam do nagrywarki zasilanie…

ale najpierw odłączam od usb, czy mogę podłączyć zasilanie, gdy nagrywarka jest podłączona usb do laptopa?

Widzisz właśnie o to mi chodzi konkretnie. O solucję krok po kroku co z czym i w jakiej kolejności podłączać.

Czy podłączanie do usb jest zawsze na końcu podłączania i zawsze na początku odłączania?

Czy nie ma znaczenia i na luzaka odłączam zasilanie nawet jak jest podpięte pod usb?

Jak 3-letniemu dziecku;-)

Konwerter+napęd -> zasilanie -> 2 sekundy -> USB+komputer

I ostatnie pytanie: :wink:

Laptop może być włączony przy podłaczaniu/odłączaniu nagrywarki?

Tak jak z pendrivem, tu nie ma żadnego rewolucyjnego sposobu na podłączanie USB.