Podłączenie neostrady do 2 komputerów

Witam .Mam pytanie.Czy jest możliwość zrobienia tak aby z Neostrady pociągnąć na 2 komputerach?? Czy jest coś takiego możliwego? Czy trzeba mieć router czy może być zwykły standardowy modem który jest dołączany do Neostrady.Proszę o poradę . Dzięki z góry .Pozdrawiam

najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest router z wbudowanym modemem adsl bo wtedy komputery mogą pracować niezależnie …Można oczywiście pokombinować i udostępnić internet przez kompa podłączonego do modemu wtedy potrzebujesz karty sieciowej w obu kompach i skrętki scrosowanej, narzędzie udostępniania połączenia internetowego masz wbudowane w Windows

ale wtedy musisz mieć ten komputer podłączony do modemu włączony by ten 2 mógł z internetu kożystać, przy routreże wystarczy włączony routrer który bieże mało prądu.

i polecam Linksys WAG200G :wink:

a mam pytanie.bo ja gram w taka grę i zakładam serwer .czy jak będę miał ten router czy nic mi nie będzie blokowało ?

Będzie blokowało ale można to BARDZO prosto zrobić przez przekierowanie portów na ruterze.

Pozdrawiam

mam ten modem i nie mogę neostrady podłączyć…

A ja mam ten sam problem więc dołączę się do tematu…

Mam Neostradę i chciałbym podzielić ja na dwa komputery przez

TEN router…

Czy to dobry wybór…???

Co jeszcze potrzebuje aby połączyć to do 2 komputerów…???

Aha mam jedną zbędną kartę sieciową z byłego internetu radiowego więc mogę z jednego komputera korzystać bezprzewodowo a co potrzebuje do drugiego…???

Najlepsze rozwiązanie - to mam Linksys WAG200G i jest ok

Mam dwa kompy - jeden laptop a drugi stacjonarka, dziś postawiłem moją pierwszą sieć domową. No i oczywiście neostrada 512. dostęp do neta 24h/dobe - nie musisz się łączyć bo router sam się łączy.

Również mam Linsys WAG2000 i proszę o pomoc w zainstalowaniu. Nie mam pojęcia czy podłączyć router do compa czy do laptopa

Masz instrukcję - postępuj wg niej. Jak nie podołasz to napisz gdzie masz problem.