Podłączenie neta w kompie siostry - prosze o pomoc

Witam… mam ogromną prosbe mianowicie… Może zaczne od początku…:

Obecnie mam w domu 2 komputery stacjonarne:

  • 1 mój nowy, zakupiony od lipca(jak w podpisie),

  • 2 mój stary który teraz jest w posiadaniu siostry xd - Komputer Pentium 3 - 500 mhz, 384 mb ram sdr, geforce 2 64 mb ;].

I tak póki co internet posiadam tylko ja, net jest w miare szybki, przez kabel sieć Solution - voltronik…

Dobra a teraz do sedna, moja 12 letnia siostra zapragnęła sobie tez miec internet mama wyraziła zgodę… Wszystko pięknie gdyby nie to że:

Nowy internet, z nowym ip, bede musial płacic u dostawcy o 50% wiecej :expressionless: , wiec mama postanowila zrobic tak zeby dociagnac kabel i tak zebysmy grali na tym ip.

Oczywiście wiadomo jakie beda tego konsekwencje… Wszystko pieknie gdyby nie to!! ze chca zrobic z mojego KOMPA SERWER!! - jezeli siora bedzie chciala siedziec na necie moj komp i tak bedzie musial byc wlaczony!! Ja mowie ze nie nie ma mowy raz rozsadek beda takie rachunki za prad ze szok 2 ;/ komp nie wytrzyma juz tak dlugo jak bedzie caly dzien na pelnych obrotach…

Rozpisałem sie troche… chaotycznie ale bardzo prosze o pomoc… Chodzi mi glownie o to czy jest jakis inny sposob! zeby moj komp w ogole nie musial byc wlaczony jak ona bedzie grac :frowning: prosze…

jest sposób oczywiście:) wystarczy, że zakupisz sobie router (niekoniecznie wifi - chyba że planujesz w niedługim czasie zakup laptopa).

Router najlepiej sprawdzonej firmy linksys:

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/178921

lub lepiej, bo wifi przyda się jak będziesz miał laptopa:

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/178020

jeżeli będziesz miał problem z konfiguracją to oczywiście pytaj na forum a ktoś na pewno ci pomoże:)

na pewno??.. :frowning:

na pewno;)

ok w takim razie na czym polega praca takiego routera :PP i ten link co podales to jest dobry router? aha czyli moj komp nie bedzie musial byc wlaczony :> ale… jak siostra wejdzie na netta to ja cos tam w routerze przeleczam?

Kabel od netu podłączasz do routera. Z routera wyprowadzasz kabelki (skrętka) do kompów. Ogólnie rzecz biorąc router przez przeglądarkę internetową konfigurujesz ze swojego kompa tak jak masz podane przez dostawcę swojej sieci (IP, maska, brama itp.) Czasem trzeba ustawić w routerze MAC Twojej karty sieciowej, bo dostawca netu może Cię filtrować wg adresu MAC. Potem swoje kompy ustawiasz na sieć wewnętrzną, ale szczegóły są w instrukcji routera. Nie musisz za każdym razem włączać swojego kompa, bo stale włączony jest router i on “robi” za komputer (ma mały pobór prądu). Wtedy możesz sobie włączyć dowolny komp kiedy chcesz i nie musisz za każdym razem niczego ustawiać. Po prostu za pierwszym razem i będzie chodziło.

Pozdro.

witam ponownie mam małą kłotnie z mama i siora xd mam duzo pytan

więc juz wiem na jakiej zasadzie działa taki roputer ale:

  • czy bede mogl jednoczesnie korzystac z internetu ja i siostra?

  • czy bedzie wszytsko dobrze chodzic?

  • czy taki router nie bedzie zwalnial neta?

  • czy jest mozliwosc ze sie popsuje…??

Na szybkiego pisalem, ale najwazniejsze to 1 pytanie!! :slight_smile:

Spokojna twoja razczochrana bedziecie mogli jednocześnie korzystać :wink:

Tak. Jak najbardziej…

Nie. Niebędzie zwalniał…

Oczywiście to tylko urządzenie a jak wiadomo lubią odmawiać współpracy :wink:

ok jesli to kupie od razu bede prosil o dokladna pomoc jak to podpiac 8)

Witam ponownie, ok jest wsyztsko super dziala mozemy grac jednoczesnie ale zauwazylem jedna rzecz!! transfery strasznie mi spadły i net jakos wolno chodzi czy to juz tak zawsze bd?? czy to jest zpowodowane routerem?

Jeśli dwie osoby korzystają na raz, to nic dziwnego, że prędkość działania jest mniejsza, niż gdy korzysta jedna :slight_smile:

Możliwe także, że kupiłeś tandetny router, który zapycha się, gdy pracuje na raz kilka programów korzystających z netu.

Router firmy Tp - link [-X :stuck_out_tongue:

być może że twoja siosta cos nom stop ściąga, np. z emula