Podłączenie neta

mój problem dotyczy tego co robi gosc na moim kompie gdy przychodzi podłączyc neta(z kablówki) pamietam ze troche to mu zajeło i wpisywał cos w trybie tekstowym(niestety nie mogłem go o to spytac) jak to wszystko wyglada, czy to cos skomplikowanego?

Może sprawdzał ustawienia - ipconfig /all,

bądź odświeżał numer IP - ipconfig /rename.

Dlaczego ?

młoda pewnie masz racje

Zawsze powinienies sie pytac co robi nauczysz sie czegos :wink:

z checia bym spytał ale prowadiłem wazna rozmowe tel a sprawe załatwiła inna osoba(niezby zainteresowana) jak mozna to chciałbym cos szerzej

No jasnowidzami nie jestesmy i bardzo trudno sprawdzic co on tam wpisywal ale raczej nic co by moglo pogorszysc a jakis problem jest :?

jedyny problem to brak wiedzy na ten temat,nie chce wiedziec co on wpisywał konkretnie mi ale jak wyglada taki zabieg ogólnie moze ktos sie tym zajmuje na codzien i podzielio sie wiedza przecierz neta mamy wszyscy ale czy wiemy co trzeba zrobic aby moc z niego korzystac?

ipconfig /all - wszelkie INFO o polaczeniu Ethernat

ipconfig /relase - kasowanie polaczen (bram, adresu itd.)

ipconfig /renew - odnawianie -//-//-

wpisujesz wszystko pokolei

gdy jest nowe polaczenie sieciowe

nastapila awaria, reset

pewnie jeszcze wylaczal NetBIOS w WINS

masz to w Polaczenia sieciowe i internetowe/Polaczenie sieciowe

Ogolne/Wlasciwosci/Protokol internetowy (TCP/IP)

click Wlasciwosci/ Zaawansowane WINS

i zaznaczasz Wylacz system NetBIOS przez TCP/IP

ok

Zależy jakie masz połączenie. Inaczej się ustawia jak masz stały IP, a inaczej jak uzyskujesz go automatycznie.

Najlepiej jak skontaktujesz się ze swoim administratorem. On jest zobowiązany wyjaśnić Ci działanie usługi za którą płacisz.

z tego co widać masz dynamiczne ip czyli gościu w wierszu poleceń mógł sprawdzać konkretnie tak zwanego pinga oraz moł sie połączyc zdalnie z serwerem aby aktywowac usługe do twojego kompa co się czesto stosuje