Podłączenie Netii na łączach TPSA

Witam,

Mam od 10 lat telefon stacjonarny od TPSA podłączony przez takie gniazdko: http://prawo.vagla.pl/files/gniazdko_telefoniczne.jpg

Gniazdka telefoniczne takie jak powyżej mam w domu dwa. Jedno mam na parterze, gdzie również jest w tej chwili podłączony telefon stacjonarny. Ale linia nie kończy się na parterze, tylko jest pociągniętą jeszcze dalej na piętro i tam również posiadam gniazdko telefoniczne, w tej chwili nieużywane.

Zamówiłem sobie internet w Netii (ADSL) na łączu TPSA, jednak nie chciałem od nich routera. W formularzu zaznaczyłem, że mam własny, a w zasadzie to dopiero mam go zamiar kupić. Router chciałbym podłączyć do tego gniazdka na piętrze, bo na piętrze mam dwa stacjonarne komputery, które będę z routerem połączone kablem.

Jak sprawa z tymi gniazdkami będzie wyglądać?

Telefon mam podłączony właśnie przez te gniazda starego typu. Z tego co wiem, aby nie było szumu, będę musiał założyć filtr, a one są chyba tylko pod wejścia Rj11? Jeżeli tak, to czy to znaczy, że musiałbym wymienić zarówno samo gniazdko, jak i aparat na taki, który będzie można podłączyć poprzez Rj11? Czy może jest możliwość ucięcia kabla od telefonu na końcu i zaciśnięcia na nim końcówki Rj11 (da się tak?) i wtedy musiałbym jeszcze gniazdko zmienić i wtedy da radę telefon poprzez filtr podpiąć? A może wcale nie trzeba tak kombinować i są jakieś filtry nie na Rj11 tylko na te stare wejścia?

Co natomiast z gniazdkiem na piętrze, do którego będzie podłączony tylko router? Ono jest też starego typu, czyli trzeba będzie wymienić tylko samo gniazdko i do niego będzie można już bezpośrednio podłączyć router i wszystko będzie OK?

Wiem jeszcze, że przy jednym gniazdku, do którego chce się podłączyć i telefon i router to trzeba używać rozdzielacza (Splitter). A jeżeli ja będę miał telefon i router oddzielne do różnych gniazdek podłączone to ten rozdzielacz nigdzie mi nie będzie potrzebny, tak?

Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem moją sytuację. Liczę na pomoc, bo już się z tym sam zakręciłem, a nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłem i nie jestem do końca pewien, co jest mi potrzebne, co muszę wymienić, itp. Z góry dziękuję za każdą radę.

Cześć!. Ja bym zrobił to tak; wszystkie gniazdka telefoniczne pozamieniałbym na gniazdka podwójne (które mają wejście

starego typu i z boku wejście Rj11) . Wtedy internet do routera podłączysz przez Rj11. Następnie w telefonach pozamieniasz tylko kabelki, które łączą telefon z gniazdkiem telefonicznym , aby z obu stron ten kabelek miał końcówki Rj11. Dzięki temu telefony te podłączysz przez filtr . Jeżeli będziesz Miał telefon i router do różnych gniazdek podłączone,

to ten rozdzielacz nie będzie Ci potrzebny.

Pozdrawiam - niejan.

Ja też mam jedno takie gniazdko w domu i ogólnie mam też gniazdko właśnie starego typu i z wyjściem RJ-11 jednocześnie. Do starego gniazdka możesz zmontować kabel RJ-11, ucinasz jedną końcówkę kabla i skręcasz go w tym gniazdku, ja tam ma zrobione i po kłopocie.

Pozdrawiam!

Ale ja jestem zakręcony. To co wyżej pisałem to było częściowo z głowy, bo ja w zasadzie w tej chwili nie mieszkam tam, gdzie będzie podłączony internet, a jedynie czasami na weekendy tam przyjeżdżam. Nigdy do tej pory nie przyglądałem się za bardzo temu gniazdku telefonicznemu, bo i nie było potrzeby. Ale poprosiłem przez telefon brata, żeby zerknął.

Okazało się, że telefon ma właśnie kabel z dwoma końcówkami Rj11, tylko, że do tego gniazdka starego typu jest podłączony przez taką przejściówkę:

http://sklep.delta.poznan.pl/shop_image … telkom.gif

Rozumiem, że w takim wypadku mogę po prostu do tej przejściówki podpiąć filtr, a do filtru kabel od telefonu i szumy mam z głowy?

Natomiast do tego gniazdka na piętrze, gdzie będzie tylko router, też chyba nie trzeba koniecznie wymieniać gniazdka, tylko również podpiąć taką przejściówkę? Tylko gdzie taką przejściówkę kupić? W jakiego typu sklepach jej szukać?

cześć!. Nawet nie wiedziałem że są takie przejściówki , ale widzę że są więc Masz problem z głowy.

Pozdrawiam - niejan.

Tak, są takie przejściówki u mnie w mieście tego typu rzeczy sprzedają w sklepie z elektroniką ale w większych marketach również powinieneś takie coś dostać.

Co do ja ich nie używam i nie mam szumów, sprawdź u siebie, może też będą zbędne :slight_smile:

Pozdrawiam!