Podłączenie nowego komputera do internetu

Witam, nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu ale bardzo poszukuje pomocy.

Mam w domu stale łącze z lokalnej sieci. Kupiłam komputer i stary jest do wyrzucenia i chce nowy podłączyć. Wiem, że w nowym muszę wpisać jakąś maskę ip ze starego czy jakoś ta, tylko nie wiem jak, gdzie to jest i co dokładnie ze starego komputera wpisać w nowy i czy coś jeszcze. Dodam, że nie muszę pisać do administratora sieci i zgłaszać.

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.

Ale w lokalnej sieci nie ma modemów. Chyba poprostu kabel idzie do neta i tyle. Wydaje mi się, że należy ip jeszcze wpisać, a z innymi rzeczami to nie wiem. Włącz starego kompa start–>panel sterowania–>połączenia sieciowe–>połączenie lokalne–>zakładka “obsługa” i tam wszystko masz. Może ktoś będzie wiedział co dokładnie wpisać…

Sterowniki są zainstalowane, tylko że jak wkładam kabel to pokazuje że normalnie internet jest, ale żadna strona nie chodzi. a od znajomych którzy też zmieniali komputer słyszałam, że właśnie trzeba coś tylko przepisać, ale dokładnie nie wiem

dodam że ten nowy komputer, to taki stary ale dla mnie nowy, odziedziczony:) wcześniej był podłączony do tej samej sieci co ja mam

A nie trzeba czasem zgłosić się do administratora i podać mu adres MAC z nowego kompa ??

No właśnie nie trzeba na bank, bo można samemu robić, dlatego on sie takimi “pierdołami” nie zajmuje

Zrób tak jak napisał dudpis , i tam wybierasz protokół tcp/ip a potem tam wpisz adres ip i maskę sieci

Aby Internet działał musisz podać numery IP, maskę podsieci, bramę domyślną i przynajmniej jeden adres serwera DNS.

Kliknij Start -> prawym przyciskiem na ‘Moje miejsca sieciowe’ -> Właściwości -> prawym przyciskiem na podłączoną kartę sieciową -> Właściwości -> 2 razy klik na ‘Protokół internetowy (TCP/IP)’.

Teraz musisz przepisać w to okno potrzebne informacje i zastosować zmiany. Tak jest w systemie Windows XP.

Dzięki, ale nie za bardzo rozumiem, jestem trochę zielona w temacie, protokół tcp/ip - gdzie to jest, jak tam wejść, tak krok po kroku jak dziecku:)

Dzięki!! będę próbować i dam znać jak poszło

Jeśli nie możesz znaleźć tych potrzebnych numerów i adresów to można je chyba uzyskać przez wiersz poleceń…

start->uruchom->cmd i wpisujesz ipconfig /all (jeśli dobrze pamiętam)

Zrobiłam tak jak Gief napisał i jest lepiej ale nie do końca:D Tzn Wcześniej jak włączałam Firefox to lewym dolnym rogu było napisane Ustalanie adresu serwera…, a teraz jest Łączenie z … ale nadal nic nie chce się połączyć.

Zauważyłam tez jak wpisałam to cmd i ipconfig /all to w starym komp ( z internetem )

jest napisane że DHCP jest włączone, a w nowym że jest wyłączone, ale nie wiem czy to ma wpływ

ktoś coś podpowie jeszcze???

ja sądze że wystarczy podmienić nowy mac na ten ze starego komputera:

W starym:

Start=>uruchom=> ipconfig /all

tam masz ardes fizyczny spisz go na kartke.

teraz w kowym kompie:

Mój Komputer=> Prawy Przycisk Myszy => właściwości =>Sprzęt=> Menadzer urządzeń=> wybierz aktualna kartę sieciową=>klikasz na nią 2x=> zakładka zaawansowane i tam masz Network Adress i tam wpisz adres MAC ze starego kompa. ZASTOSUJ, OK

Powinno pomóc.

matusia weszłam tak jak mówiłaś ale starego networkadress nie da sie wykasować i wpisać nowego, jest jakby sztywny, ale robiłam to na uzyskaj automatycznie IP i serwer DSN, może mam to zrobić na tych przepisanych ze starego kompa??

Działa! !!

Dziękuję bardzo wszystkim!!

Bardzo mi pomogliście!! Wielki SZACUNEK! !!