Podłączenie pada od x360 do smartfona


#1

Cześć,
Posiadam pada od x360 po kablu, który wykorzystuję na pc. Czasami gram na smartfonie, jednak wygodnie grać się nie da.
Czy jeśli kupię USB OTG, pad będzie wykrywany w grach, przez smartfona? Ma ktoś doświadczenie, w tym temacie? Dzięki.


(kameleon5) #2

Najpierw musisz sprawdzić czy telefon obsługuje usb otg.


#3

Smartfon obsługuje USB OTG.


#4

Czy taka przejściówka, będzie nadawać się? http://allegro.pl/przejsciowka-adapter-micro-usb-na-otg-host-i6689129331.html


(kameleon5) #5

Mogła by się nadać ale problem może być z czasem gry bo pad musi być z czegoś zasilany a w tym wypadku z baterii telefonu raczej bym nie polecał.Musi być aktywny hub usb coś w tym rodzaju:http://allegro.pl/hub-micro-3x-usb-otg-rozdzielacz-ladowanie-i5868849724.html i odpowiedni zasilacz.


#6

Dzięki za informację. W takim razie, rezygnuję z zakupu.


(Majster1942) #7

Nie rezygnuj z zakupu, przypominam ze pad x360 jest bezprzewodowy, kto normalny gra na kablu na padzie od x360? Instalujesz ota i sobie grasz. Swoja droga do smartfonów sa wygodne małe pady w które np mozna wsunac telefon.


#8

Jest grupa osób, którym takie rozwiązanie odpowiada, w tym mi. Pad jest wykorzystywany, tylko na PC, i ma długość kabla 2,5 metra, więc to wystarczy. Nie trzeba martwić się o baterie, w padzie.

Zaproponuj coś. Sprawdzę.


#9

[quote=“PawelOS, post:8, topic:525013”]
Nie trzeba martwić się o baterie, w padzie.
[/quote] Bo się rozładuje z telefonu i dasz go potem do ładowania prędzej :sunglasses:


(Majster1942) #10

Ja grywalem na x360 bezPrzewodowo cale noce na jednym ladowaniu. A ty pewnie ladujesz pada jednym kablem telefon drugim absurd.

Kupujesz za 5 dolarów z aliexpress pada z powerbankiem który ma wciecie w środku na telefon nawet na tableta wsuwasz go tam i jedną ręką grasz bezkablowo. A jak dalej płacz bo po kilku godzinach rozladowal s8e telefon (mi prędzej by chyba oczy wybuchly od tak małego ekranu) to zaopatrz sie w 10 powerbankow.
Kable zostawmy poprzedniemu pokoleniu.

https://m.aliexpress.com/search.htm?keywords=gamepad+smartphone#/
Większość jest na bluetooth, sa tez z kablem i wifi. Do tego jakiś lekki powerbank jest ich cala masa, nawet takie które na nadgarstku masz.
Najlepszy Power bank byłby taki bez kabla ze wsuwasz w niego telefon, dla iphone taki widziałem na androida tez musi być. Sa Powerbanki które maja nawet 20000 mah i sa poniżej 20 dolarów.