Podłączenie pada od x360 do smartfona

Cześć,
Posiadam pada od x360 po kablu, który wykorzystuję na pc. Czasami gram na smartfonie, jednak wygodnie grać się nie da.
Czy jeśli kupię USB OTG, pad będzie wykrywany w grach, przez smartfona? Ma ktoś doświadczenie, w tym temacie? Dzięki.

1 polubienie

Najpierw musisz sprawdzić czy telefon obsługuje usb otg.

Smartfon obsługuje USB OTG.

Czy taka przejściówka, będzie nadawać się? http://allegro.pl/przejsciowka-adapter-micro-usb-na-otg-host-i6689129331.html

Mogła by się nadać ale problem może być z czasem gry bo pad musi być z czegoś zasilany a w tym wypadku z baterii telefonu raczej bym nie polecał.Musi być aktywny hub usb coś w tym rodzaju:http://allegro.pl/hub-micro-3x-usb-otg-rozdzielacz-ladowanie-i5868849724.html i odpowiedni zasilacz.

1 polubienie

Dzięki za informację. W takim razie, rezygnuję z zakupu.

1 polubienie

Nie rezygnuj z zakupu, przypominam ze pad x360 jest bezprzewodowy, kto normalny gra na kablu na padzie od x360? Instalujesz ota i sobie grasz. Swoja droga do smartfonów sa wygodne małe pady w które np mozna wsunac telefon.

Jest grupa osób, którym takie rozwiązanie odpowiada, w tym mi. Pad jest wykorzystywany, tylko na PC, i ma długość kabla 2,5 metra, więc to wystarczy. Nie trzeba martwić się o baterie, w padzie.

Zaproponuj coś. Sprawdzę.

[quote=“PawelOS, post:8, topic:525013”]
Nie trzeba martwić się o baterie, w padzie.
[/quote] Bo się rozładuje z telefonu i dasz go potem do ładowania prędzej :sunglasses:

Ja grywalem na x360 bezPrzewodowo cale noce na jednym ladowaniu. A ty pewnie ladujesz pada jednym kablem telefon drugim absurd.

Kupujesz za 5 dolarów z aliexpress pada z powerbankiem który ma wciecie w środku na telefon nawet na tableta wsuwasz go tam i jedną ręką grasz bezkablowo. A jak dalej płacz bo po kilku godzinach rozladowal s8e telefon (mi prędzej by chyba oczy wybuchly od tak małego ekranu) to zaopatrz sie w 10 powerbankow.
Kable zostawmy poprzedniemu pokoleniu.

https://m.aliexpress.com/search.htm?keywords=gamepad+smartphone#/
Większość jest na bluetooth, sa tez z kablem i wifi. Do tego jakiś lekki powerbank jest ich cala masa, nawet takie które na nadgarstku masz.
Najlepszy Power bank byłby taki bez kabla ze wsuwasz w niego telefon, dla iphone taki widziałem na androida tez musi być. Sa Powerbanki które maja nawet 20000 mah i sa poniżej 20 dolarów.