Podłączenie PC do starego telewizora

(pozdro) #1

Witam

Naczytałem się sporo artykułów na temat podłączania TV do kompa. Niestety, w żadnym z nich nie znalazłem odpowiedzi.

Mój problem wynika z tego że telewizor ma już swoje lata i jest wyposażony tylko w 4 złącza: AUDIO I VIDEO OUT oraz AUDIO I VIDEO IN.

Na karcie graficznej mam złącze S-VIDEO. Próbowałem różnych kombinacji ale nic z tego nie wyszło.

Czy ktoś mógłby mi pomóc z tym? Nie żeby mi jakoś zależało ale jestem ciekaw jak będzie wyglądał obraz z kompa na TV

(Reinsx) #2

do ogladania filmów może jakoś się nada jednak do pracy nie bardzo, jesli jest to stary TV to będziesz miał sporo gorszą jakość niż na monitorze. Większość kart w wyjściu S-video zawiera wyjście composite wiec przepinka nie jest trudna do zrobienia, jednak jak trzeba nam sumować sygnały z s-video nie jest to trudne jednak jakość marna.

Napisz ile masz pinów w owym gnieździe.

jeśli TV akurat stoi obok kompa do ogladania filmów w niskiej jakości można go wykorzystać, jednak jeśli nie musi tam stać to szkoda miejsca sobie nim zajmować.

(pozdro) #3

http://www.komputerswiat.pl/media/31898 ... ddr3-2.jpg

(Reinsx) #4

standardowe S-video ma 4 piny te w środku to wyprowadzenie composite, w osprzęcie od karty powinieneś mieć przejściówkę.

podobną do takiej (a może być b ez kabla tylko dwa gniazda zalane w tworzywie)

http://www.hisdigital.com/UserFiles/pro ... 3_1466.jpg

(pozdro) #5

nic takiego nie miałem

no ale załóżmy że mam

co dalej?

(Reinsx) #6

podłaczasz jedno do drugiego i do dzieła.

(pozdro) #7

tzn? bo ja kompletnie nie wiem co dalej #-o

(Barteek 967) #8

Wtedy podłączasz przejściówkę do karty graficznej, a z drugiej strony podłączasz kabel chinch-chinch i wtedy podłączasz to do VIDEO IN w Tv. I teraz czy dźwięk chcesz odtwarzać z głośników komputerowych czy z tv ?

(pozdro) #9

raz z TV a raz z kompa

zależnie od sytuacji :slight_smile:

-- Dodane 22.04.2011 (Pt) 18:33 --

a trzeba coś konfigurować w sterach od grafy?

(Barteek 967) #10

Jeśli będziesz chciał dźwięk z Tv będziesz potrzebował jeszcze takiego kabla, którego z jednej strony podłączasz pod Tv a z drugiej pod kartę dźwiękową.

(pozdro) #11

podłączyłem jak mówiliście ale nic się nie dzieje

kanał AV ale tylko czarny obraz,

może trzeba coś w sterownikach ustawić?

(Barteek 967) #12

Napisz z jakiego systemu korzystasz. Wejdź w Panel sterowania > Panel sterowania NVIDIA > Konfiguracja wielu monitorów ( lub coś podobnego, nie pamiętam) i tam wybierasz czy ma być obraz rozciągnięty na 2 ekrany, sklonowany itp.

(pozdro) #13

Win7 i mam Radeona, nie GF'a :slight_smile:

(Barteek 967) #14

Aha, #-o faktycznie pomyliło mi się. Spróbuj użyć skrótu WIN + P i wybierz klonowanie.