Podłączenie pianina cyfrowego do miksera

Witam :slight_smile:

Kabel z jackami - to są jacki stereo?

szczerze mówiąc to się nie znam :confused: jack ma jedną czarną kreskę, są pojedyńcze (z jednej strony jeden, z drugiej drugi) a na opakowaniu po nim pisze: acoustic

Jeśli z jedną kreską to są mono.Piano na wyjście słuchawkowe podaje sygnał stereo czyli jack powinien mieć dwie kreski.

 Sprawdzałaś ten kabel z jakimś innym urządzeniem? Może po prostu jest uszkodzony? Podłącz pod niego np. telefon lub z wyjścia słuchawkowego komputer, włącz muzykę i zobacz, czy będzie nagrywać. To, że jest to kabel mono raczej nie powinno być tutaj problemem, dźwięk mimo wszystko powinien być, tylko na jednym kanale… a przynajmniej ja samemu nie spotkałem się z czymś takim.

 

Ze swojej strony poleciłbym użycie kabla jack -> 2x Cinch (coś w tym stylu: http://sklep.rms.pl/img/product_media/4001-5000/kabel_bridge_elite_stere_12446.jpg bo jak rozumiem wyjście słuchawkowe w pianinie jest na jack 3,5mm) i podłączenie go pod wejścia stereo RCA w mikserze. Wtedy uzyskasz dużo lepszy, bo stereofoniczny, dźwięk - a taki wysyła to pianino.

Ten kabel jest działający i na dodatek jest nowy, wyjęty prosto z pudełka.

Równie dobrze można kupić przejściówkę RCA -> Jack 6,3 http://media.conrad.com/medias/global/ce/3000_3999/3000/3040/3041/304177_LB_00_FB.EPS_1000.jpg

Prawdopodobnie łatwiej będzie kupić kabel z dwoma cinchami na końcu i do tego taką przejściówkę, niż kabel Y, tzn z mini jack stereo na 2x mono jack 6,3mm :).

Hej,

Myślę, że nie będzie najmniejszego problemu - http://allegro.pl/kabel-jack-3-5-s-2xjack-6-3-m-1-5m-alpha-audio-i3775485915.html. Oczywiście do połączenia z mikserem Yamaha MG 102 C najlepiej użyć kanału 7/8 bądź 9/10. Mają mniejszą czułość, więc przy połączeniu słuchawkowy nie powinno być słyszalnych żadnych pisków.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Daruj sobie ten mikser.! Podłącz piano bezpośrednio do kompa i nagraj sam podkład.Potem do podkładu możesz dograć sam wokal - również podłączając mik bezpośrednio do kompa.

Problem zacznie dziać się wtedy, gdy mikrofon będzie na xlr bądź jack 6,3mm, bo takiego mikrofonu bez przejściówek nie podłączysz bezpośrednio pod kompa.