Podłączenie poprzez pulpit zdalny do komputera w innej sieci

Znacie może sposób na połączenie zdalnego pulpitu z komputerem znajdującym się w innej sieci? Przykład - mam w domu komputer w sieci lokalnej (zmienne IP) i chcę się połączyć z komputerem w sieci lokalnej u ciotki z innego miasta (również zmienne IP). Na razie korzystam z TeamViewer’a, ale jest on darmowy tylko do celów prywatnych, a chciałbym zacząć korzystać z pulpitu zdalnego w pracy.

Domyślam się, że to zmienne IP jest publiczne? W tym przypadku można skorzystać z usług typu No-IP/DynamicDNS z tym, że te usługi w wersji bezpłatnej często ograniczają się tylko do wykorzystania na serwerze WWW ale po domenie można by poznać bieżące IP i łączyć się po IP, a nie adresie domenowym.

Pozdrawiam!

W sumie udało mi się już skorzystać z DynDNS’a. Więc kwestia zmiennego IP odpadła, ale nadal nie wiem jak połączyć się poprzez zdalny pulpit z komputerem w innej sieci.

A może jakiś VPN ? U mnie w pracy właśnie tak się łączymy.

Pomyślałem i dotarło do mnie, że przecież część komputerów to laptopy więc sieci będą zmieniane, a co za tym idzie - może być problem z postawieniem VPN’a w takiej sytuacji. Chyba jednak TeanViewer jest najlepszym rozwiązaniem.