Podłączenie przedniego panelu do Sound Blaster Audigy 2 ZS


(Dawidson 12) #1

Cześć.

Udało mi się na allegro dorwać Sound Blastera Audigy 2 ZS razem z panelem. Od dłuższego czasu jednak staram się go podłaczyć jednak coś jest nie tak. Dla ułatwienia najpierw ponumeruje zdjęcia:

  1. http://img822.imageshack.us/img822/7946 ... 0011pm.jpg

  2. http://img822.imageshack.us/img822/1605/zdjcie0013m.jpg

  3. http://img217.imageshack.us/img217/7641/zdjcie0014z.jpg

Zdjęcie numer jeden pokazuje wtyki jakie są na karcie. Pod numer jeden wpinam zasilanie jakie idzie do stacji dyskietek. Numery 2 i 3 są bardziej skomplikowanymi punktami.

Odwołam się teraz do zdjęcia numer dwa. Do gniazda o numerze jeden wpinam kabel z tej stacji. Numerem 2 jest rózwnież zaznaczone gniazdo jednak tam da się podpiąć tylko przedni panel obudowy (co najlepsze mam dźwięk wtedy na słuchawkach z przedniego panelu, ale mikrofon nie działa).

Cofnijmy się teraz do pierwszego zdjęcia i gniazda oznaczonego numerem drugim. Niby zwykłe podpięcie ATA jednak coś tu nie gra, ponieważ jak zauważycie na zdjęciu numer 3 część wtyk na piny jest wybrakowanych i o ile jestem w stanie podpiac dolaczony do zestawu kabel ATA do tej stacji o tyle do komputera już cięzko.

Zastanawiam się w ogóle czy jest mi potrzebne to podpięcie kabla ATA żeby to działało. W każdym razie miałem podpięte zasilanie do stacji i wpięty kabel do złącza pierwszego (patrz zdjęcie drugie) i nic nie działało. Słuchawki do tej stacji mam podpięte przez przejściówki z mini jacka na jacka. Pamiętam oczywiście o tych pokrętłach na przednim panelu tej stacji i oba mam przekręcone do oporu jednak w słuchawkach nadal cisza. Głośniki podpięte do tej karty działają bez zarzutu.


(Korsarz007) #2

Kabel nie jest wybrakowany, tylko nie podpina się go do płyty głównej, ale do karty dźwiękowej. To będzie ten podwójny rząd pinów na końcu karty dźwiękowej. Pozdrawiam.


(Dawidson 12) #3

Jaki wstyd tego nie zauważyć :(. Teraz działa. Jest tylko mały problem. Kiedy mówię coś do mikrofonu słyszę to w słuchwkach. Jest jakis sposób na to żeby po prostu ktoś na TeamSpeaku mnie usłyszał (na chwilę obecną program nie rejestruje dźwięku)? Słuchawki mam wpięte na panelu do złącza na słuchawki, a mikrofon do Line In/Micro In.