Podłączenie przycisków power i reset

Nie przedłużając: wymieniałam zasilacz i gdzieś z głupoty wypięłam te kabelki z płyty. Teraz wiszą 

-reset SW 

-power SW 

-power Led+ 

-power Led- 

 

Znalazłam schemat dotyczący mojej płyty ale nie radzę sobie z jego dokładnym odczytaniem. 

Bardzo proszę o pomoc i w łopatologicznym wytłumaczeniu tego. 

 

Moja płyta: Gigabyte GA-H61M-D2H 

 

Edit: jak podłączyć kabelek? którą stroną? strzałeczka na kabelku idzie do plusa czy minusa?

Przewody czarne to uziemienie (GND), drugi przewód to sygnal/napięcie.

Akurat z tymi czterema kablami mozesz poeksperymentowac, jesli zamienisz je to najwyzej cos nie bedzie dzialac jak trzeba.

Co do zasady powinno sie je podlaczac tak, zeby napisy na wtyczkach byly po podlaczeniu widoczne, tzn po zewnetrzenej stronie.

Ewentualnie zrob zdjecia portu na plycie i kabli, to podpowiemy co gdzie dokładnie :wink:

Instrukcja strona 17:

 

http://download.gigabyte.asia/FileList/Manual/mb_manual_ga-h61m-d2h(-usb3)_e.pdf

 

Pięknie i ładnie pokazane co i jak.

 

 

Tu nie ma znaczenia biegunowość, wystarczy, że wtyczki wepniesz w odpowiednie dwa piny dla PW i RES

 

 

Tą wtyczkę PWR , musisz podłączyć zgodnie z opisem do gniazda (ważna jest biegunowość + i -), gdyby kontrolka nie świeciła, obrócisz wtyczkę o 360 stopni i ma świecić kontrolka zielona zasilania na obudowie.

Dzięki dzięki :slight_smile: ale rzeczywiście sama sobie z tym poradziłam :slight_smile: