Podłączenie ps4 Pro i pc jednocześnie pod monitor przez HDMI

Dzień dobry :slight_smile: W najbliższym czasie planuję zakup PS4 Pro, będzie to moja pierwsza konsola. Chciałabym podłączyć ją przez HDMI do monitora BenQ GW2470H. Pod monitor też pod HDMI mam podłączony komputer stacjonarny. Monitor ma 2 takie wejścia i dlatego chciałabym wiedzieć, czy można jednocześnie używać pod ten sam monitor i konsoli i pc ? Czy komputer musi być cały czas włączony, żeby konsola działała, czy wystarczy włączyć sam monitor i konsolę, a komputer włączam tylko kiedy nie używam konsoli ? Jak to wszystko działa? Przepraszam, za zagmatwanie, ale tak jak wspomniałam będzie to moja 1 konsola i nie za bardzo się orientuję :slight_smile:

Witaj,

Oba podłączone urządzenia mogą być uruchomione jednocześnie, jednak będziesz musiała wtedy ręcznie przełączać źródło sygnału wideo w menu OSD monitora - 3-4 wciśnięcia dwóch przycisków na monitorze. Przynajmniej tak jest na moim BenQ GW2460.

Osobną kwestią przy podłączaniu konsoli tej generacji pod monitor jest wyprowadzenie sygnału audio - Twój nie posiada wbudowanych głośników, więc zostają Ci opcje takie jak:

  • Bardzo marnej jakości słuchawka mono dołączana do pada
  • Dedykowane, bezprzewodowe słuchawki od Sony do PS4, lub inne podłączane na USB.
  • Zakup konwertera cyfrowo-analogowego (DAC) np. coś takiego i wpięcie go do konsoli kablem optycznym oraz wyciągnięcie nim dźwięku na zwykłe słuchawki, lub głośniki stereo po 2x cinch na wyjściu konwertera.
  • Zewnętrzny amplituner, jeśli takowy posiadasz

Dziękuję za odpowiedź :slight_smile: Właśnie o to chodzi, że ja nie chcę, aby pc i konsola działały jednocześnie. Myślałam, że da radę zrobić tak, że urządzenia są podłączone pod monitor i używam każdego w razie potrzeb. Załączam monitor i konsolę - obraz na monitorze jest z konsoli. Wyłączam konsolę przyciskiem, załączam pc i obraz jest z pc. Co do dźwięku, czytałam, że do pada można podłączyć słuchawki minijackiem, więc z tym nie ma problemu :slight_smile:

A więc tak: udało mi się znaleźć pełną specyfikację twojego monitora i obsługuje HDMI audio via HDMI. Na zdjęciach ze sklepu media-expert widać też, że ma wyjście mini jack na słuchawki.
Wystarczy, że kupisz kabel HDMI high speed z ARC i powinno działać.
Wyjścia hdmi będą same się przełączać jeżeli jedno z urządzeń będzie wyłączone lub nie będzie wysyłać sygnału wideo. Poza tym przy włączonej konsoli i PC w ustawieniach monitora będziesz mogła przełączać obraz pomiędzy PC/konsolą. (Display > Input)

1 polubienie

Bardzo dziękuję za pomoc i wyjaśnienie :slight_smile:

Jeszcze jedno pytanie, jeśli mogę :slight_smile: Do czego potrzebuję kabel HDMI high speed z ARC ? Konsola ma chyba w zestawie HDMI. Jak dobrze zrozumiałam podpinam konsolę kablem HDMI, do monitora słuchawki i wszystko powinno działać tak ?

Tak :slight_smile: Ten od konsoli może jak najbardziej być jeżeli jest w zestawie.

1 polubienie