Podlaczenie pulpitu zdalnego

chcialem pomoc na odleglosc koledze w skonfigurowaniu blaszaka przez pulpit zdalny.

podal mi adres IP, wpisuje je w okno programu i pokazuje mi sie po chwili okno logowania

pytan brzmi co za login i co za haslo trzeba wpisac? :slight_smile:

takie konto musi byc utworzone na komputerze kolegi do ktorego chce sie podlaczyc? gdzie je utworzyc?

Skoro podał Ci adres IP, to ma utworzone konto, czyli niech Ci poda swoje.

W każdym bądź razie musi być to konto lokalne na komputerze kolegi, chyba, że komputer jest w domenie, to wtedy konto domenowe.

Konto można utworzyć w panelu sterowania w kontach użytkowników bądź ppm na mój komputer i w menu zarządzaj “użytkownicy i grupy lokalne”.

Dobrze też założyć do tego konta hasło, ponieważ jak będzie bez hasła to może być problem.

aha juz rozumiem, to konto to po prostu konto uzytkownika na tym komputerze do ktorego sie podlaczam

myslalem ze tworzy sie specjalne dodatkowe konto dla podlaczenia zdalnego pulpitu

no w kazdym razie juz dziala, fenks

Hej,

Login to nazwa użytkownika, który może korzystać z kompa, a hasło to oczywiście to samo, którego używa się do logowania do systemu. Co najważniejsze hasło jest konieczne do podłączenia pulpitu zdalnego - jeśli konto jest bez hasła, nie będzie możliwe podłączenie pulpitu zdalnego…

Tak, musi być utworzone… Najłatwiej to zrobić przez Panel sterowania -> Konta Użytkowników. Tutaj zakłada nowe konto o uprawnieniach administratora oraz z hasłem i gotowe - Ty później na nie się logujesz. Pamiętaj tylko, że gdy Ty zalogujesz się na komputer, Twój kolega zostanie automatycznie wylogowany i nie będzie miał dostępu do kompa, puki będziesz na nim coś robił…

A tutaj dorzucam dobrze opracowany materiał właśnie o pulpicie zdalnym - Pulpit zdalny, podłączanie pulpitu zdalnego oraz Rozpoczęcie sesji zdalnego sterowania komputerem

A może przydałoby się pomyśleć nad udostępnieniem pulpitu poprzez NetMeeting’a??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Użyjcie programu TeamViewer, nie trzeba go instalować.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … .1.6432+PL

nic nie trzeba w komputerze konfigurować i jest 100 razy lepszy niż Windosowski pulpit zdalny.

dzieki za sznurki. mysle ze to wystarczy :wink: