Podłączenie RGB chłodzenia i rgb wentylatorów

kup trójnik USB jak jestes uparty, coś takiego:


Ja mam 5 wiartaków podpiętych do płyty i w bios ustawiam sobie na 'cisza" a nie jakieś HUBY, plus 2 na karcie i procek. ■■■■ to 9 , i nic nie słyszę.

ale masz rgb i możesz zmieniać kolory jak chcesz ?


RGB mam na taśmie i RAM i procku. I zmieniam jak chcę. Ale w moim przypadku na Linuxie używam UEFI/bios

to powiedzmy tylni wentylator podpinam pod fan i mogę potem zarządzać rgb programem ?

O ile są 4 pinowe, to jak sterowanie prędkością wiatraka, temperaturą itd.

ale pod fan nie pod rgb te białe ?

co białe?

bo mam wejście fan i koło tego też 4 pin ale białe i piszę rgb

a masz taki kabel od swoich wentyli?

no są dwa kable od wentyla 4pin i rgb

4 pin do płyty , taka końcówka z wypustką, a RGB do tego białego, w zasadzie masz 4 takie RGB na płycie
tylko z tymi wejściami nie pomyl kolorów do wpięcia. zobacz na instrukcji. Bo od zasilania to nie pomylisz , nie da sie wpiąć inaczej niz wypustki./prowadnice.
A jak masz osobne RGB to wiatraki moga byc 3 pin
Też kiedyś z tym walczyłem. Nie wyciągnąłem jednego kabelka z kartonu. :slight_smile: Teraz tylko taśmą LED owinąłem bazę, buda zamknięta pod biurkiem i spokój.

rgb 4 piny to są 2 i jeden 3 pin rgb

29 i 30, przewiń do góry na plan, który Ci pokazałem

wiatraki górne podłączasz u góry, dolne na dole

znalazły się?:slight_smile:

no widzę te 29 i 30 ale jeszcze coś mam u góry jakiś 4 pin biały chyba nr 7

6 i 7 i jak podłączone to tym sterujesz z programu


Z tym HUBEM tak nie zrobisz

spoko to powiedz mi 3 wentylatory gdzie podpiąć rgb 29 i 30 i ??

Po pierwsze nie pomyl lewo-prawo, tam taka strzałka powinna być. ile masz tych wentylatorów do podłączenia?

pisałem w/w 3 pod rgb bo pod 4 pin to wiem tam się nie da pomylić

Wszystko jedno, gdzie podepniesz, jak kable sięgają, i obudowa sensowna. Nie ma znaczenia pod które RGB podepniesz. One pracują razem jak na filmiku powyżej.