Podłączenie routera do internetu

(Manaphy) #1

Cześć, mam pytanie: Mam internet kablowy (mam taki router? na komputerze marki Huawei, ale nie ma on wi-fi), slyszałem, że by wi-fi mieć to muszę podłączyć inny router (mam TP-Link). W jaki sposób to zrobić? Wystarczy tak jak w instrukcji, czyli wyjąć kabel z poprzedniego routera i włożyć do tego TP-Linka i zainstalować płytą, czy muszę zrobić to jakoś inaczej?

Dzięki z góry za pomoc.

(maciejkl) #2

troche za chaotycznie wszystko podajesz.internet kablowy dla Ciebie to doprowadzany kablem do routera Twojego operatora który nie ma wifi czy nie masz routera i net idzie kablem do karty sieciowej komputera ? Jaki model TP-Link ?

(Longhorn2009) #3

Zależnie czy ten Huawei to modem lub router (nic nie piszesz o modelu) twoja koncepcja połączenia powinna się sprawdzić. Gdy masz router to możesz zastąpić go TP linkiem lub podłączyć go do obecnej sieci. Oczywiście bez konfiguracji się nie obejdzie. 

(maciejkl) #4

Jeśli nie chcesz łączyć kablami to możesz również wykorzystać technologię mostu WDS w TP-Link.U mnie na przykład bardzo dobrze się sprawdza.Konfiguracja bardzo prosta(google pomoże) a jeśli kablami to TP-Link to jedna z najprostszych maszyn jeśli chodzi o konfigurację.Jeśli będzie potrzebna pomoc to pisz…