Podłączenie routera do internetu

Cześć, mam pytanie: Mam internet kablowy (mam taki router? na komputerze marki Huawei, ale nie ma on wi-fi), slyszałem, że by wi-fi mieć to muszę podłączyć inny router (mam TP-Link). W jaki sposób to zrobić? Wystarczy tak jak w instrukcji, czyli wyjąć kabel z poprzedniego routera i włożyć do tego TP-Linka i zainstalować płytą, czy muszę zrobić to jakoś inaczej?

Dzięki z góry za pomoc.

troche za chaotycznie wszystko podajesz.internet kablowy dla Ciebie to doprowadzany kablem do routera Twojego operatora który nie ma wifi czy nie masz routera i net idzie kablem do karty sieciowej komputera ? Jaki model TP-Link ?

 

Zależnie czy ten Huawei to modem lub router (nic nie piszesz o modelu) twoja koncepcja połączenia powinna się sprawdzić. Gdy masz router to możesz zastąpić go TP linkiem lub podłączyć go do obecnej sieci. Oczywiście bez konfiguracji się nie obejdzie. 

Jeśli nie chcesz łączyć kablami to możesz również wykorzystać technologię mostu WDS w TP-Link.U mnie na przykład bardzo dobrze się sprawdza.Konfiguracja bardzo prosta(google pomoże) a jeśli kablami to TP-Link to jedna z najprostszych maszyn jeśli chodzi o konfigurację.Jeśli będzie potrzebna pomoc to pisz…