Podłączenie routera do routera

1504618085935854909783|281x500 Witam wszystkich, dostałem router zyxel od Orange, który oferuje jakąś nową technologię, jest bardziej stabilny. Na jego rzecz musiałem zrezygnować ze swojego niezawodnego tp-linka. Problem w tym, że nowy router nie posiada najlepszego zasięgu i gdy ja posiadam go w domowym biurze, to reszta domowników nie ma internetu przez słaby zasięg. Nie mogę przenieść routera w inne miejsce gdyż komputer służbowy muszę mieć podłączony na kabel. Facet, który montował mi nowy router powiedział, że ten stary mogę wygorzystac podłączając go do nowego i tworząc osobną sieć. Problem w tym, że nie wiem za bardzo jak to zrobić, próbowałem coś tu podłączać, konfigurować router inaczej, ale wyszlo z tego tylko tyle, że teraz komputer nawet się nie chce łączyć z TP linkiem, a na routerze dalej pokazuje brak internetu. Proszę o pomoc w podłączeniu okablowania i konfiguracji.

Mieszkam na wsi, więc posiadam internet płynący z Lini telefonicznych. DSL. Zdjęcie drugiego routera

podłączasz lan z modemu zyxel do WAN w tplinku :slight_smile:

Możesz podłączyć oba routery. Na tp linku wyłączasz serwer DHCP, a oba routery łączysz portami LAN. Przy okazji sprawdź czy zyxel i TP link nie mają takich samych adresów IP, co skończyłoby się konfliktem w sieci. Jeśli w ustawieniach swojego routera zbyt dużo namieszałeś możesz przywrócić go do ustawień fabrycznych wykorzystując mały otwór z tyłu obudowy.

Kacperor, a nie muszę nic konfigurować?

Resetowalem, ale nadal nie mogę się połączyć z nim z komputerem

Adresy routerów są inne, jak wyłączyć serwer DHCP?

do jakiego portu mam tu podłączyć? A do jakiego od TP linka?

Odłącz wszystkie kable sieciowe od routera i zresetuj dla pewności go jeszcze raz, używając np rozgiętego spinacza biurowego. Trzymaj przez ok 5 do 10 sekund, aby ustawienia na pewno się zresetowały. Po tym możesz próbować się dostać do panelu administracyjnego łącząc router z komputerem - bez podłączonych innych urządzeń. Wpisujesz adres w przeglądarce 192.168.1.1 dla modeli ADSL lub 192.168.0.1 bez modemu. Lub tplinkwifi.net. Jeśli Router jest sprawny nie powinien robić problemów.

Dhcp wyłączysz w odpowiedniej zakładce. Routery po prostu łączysz dowolnymi portami LAN.

W ten sposób unikasz podwójnego NAT-owania jak w wypadku podłączenia do portu WAN.

Dobra, dzięki wielkie, spróbuję, ale jak wyłączyć ten serwer DHCP i jak potem podłączyć te wszystkie porty.

Czyli tu i tu podłączam do LAN, a nie do WAN?

Jeśli wyłączysz dhcp to łączysz portami LAN. Wtedy adresy będzie rozdawał tylko zyxel.

Dobra, dzięki wielkie, próbuję i zaraz dam znać

Nie wiem, wyłączyłem DHCP, tu i tu podłączam pod LAN, na zyxelu jest internet, na tp linku nie.

Spróbuj podłączyć TP linka do LAN1 w zyxel. Być może pozostałe porty są zarezerwowane na potrzeby IPTV i mają do tego celu skonfigurowane vlan’y.

Podłączyłem tu i tu pod LAN 1, brak efektów, natomiast na plus to, że teraz komputer łączy się bez problemu z routerem.

Hahahahah, na routerze pokazuje, że nie ma internetu, natomiast internet normalnie jest, nie wiem dlaczego, dzięki wielkie przyjacielu.

Kontrolka nie będzie informować o połączeniu z Internetem, mimo że ten będzie działał. To w takim połączeniu dwóch routerów normalne.

Podbijam temat :slight_smile: mam funbox 3.0 i światłowód 300mb - podpiełem do niego tp-linka TL-WR841N - wyłączyłem na nim DHCP - połączenie mam, internet też tylko z prędkością max. 19MB a jestem metr od niego - w czym mogę mieć problem ?

Dużo sieci nadaje dookoła? Możliwe, że inne sieci zakłócają sygnał Twojej.