Podłączenie routera zamiast Liveboxa

(Netcom27) #1

Witam,

Mam taki problem. Posiadam Liveboxa oraz adapter WiFi TP-LINK TL-WN321G. Chcę połączyć komputer z 1 piętra z Liveboxem, który jest na parterze. Sygnał jest dosyć słaby i albo mam straszne lagi albo się nie moge połączyć. Moje pytanie jest takie: Czy kupić porządny router WiFi i kablem Ethernetowym podłączyć do Liveboxa i łączyć się przez router czy kupić jakiś SUPERMOCNY adapter WiFi czy może karte sieciową bezprzewodową do komputera (kable nie wchodzi w gre)?? Proszę o szbką pomoc. Nie chodzi tutaj o większe czy mniejsze koszty tylko o szybkość i sprawne działanie internetu. Jeśli trzeba kupić router i karte sieciową ok tylko doradźcie co najlepiej zrobić.

Pozdrawiam,

Netcom27

P.S. Jak macie zamiar pisać rzeczy w stylu - zmień dostawcę internetu to sobie odpuśćcie.

(FXJ) #2

Jakieś 70% ci poleci wymienić router, ale możesz spróbować użyć przedłużacza USB do TP-inka ale jakiegoś dobrego ekranowego np. Belkina, i poprzemieszczać go w różne strony i to samo z LB, dodatkowo pobaw się w konfiguracji tp-linka.

(Netcom27) #3

A czy mogę podłączyć do Liveboxa router?? Powinno lepiej chodzić od tego ********* WiFi Liveboxa.

(Netcom27) #4

Ale ja mam też to ********** TV z neostrady, dlatego chce połączyć do liveboxa router i łączyć przez router. Co myślicie? Będzie działać lepiej?

(FXJ) #5

OMG ale Cię podeszli i wcisnęli. Ale chyba tylko przy starcie musi być włączony LB żeby dokonał aktywacji tego dekodera tv, puki będzie pod prądem nie będziesz musiał go podłączać pod LB.

(Netcom27) #6

Ok więc moje ostateczne pytanie jest takie: Czy da się i czy polepszy to sygnał jeśli podepne dobry router WiFi do Liveboxa i będę się podłączał do tego routera??

-- Dodane 16.12.2009 (Śr) 17:39 --

Waśnie przeczytałem, że telewizja moze być podłączona do routera i będzie działać. Teraz proszę od doradzenia jaki router kupić. Jedyne moje zastrzeżenia to dobry nadajnik WiFi aby nie tracił sygnału po 1 stropie. :slight_smile:

(Agatonster) #7

Netcom27 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Daruj sobie "nawóz" w postach :?