Podłączenie routera zamiast Liveboxa

Witam,

Mam taki problem. Posiadam Liveboxa oraz adapter WiFi TP-LINK TL-WN321G. Chcę połączyć komputer z 1 piętra z Liveboxem, który jest na parterze. Sygnał jest dosyć słaby i albo mam straszne lagi albo się nie moge połączyć. Moje pytanie jest takie: Czy kupić porządny router WiFi i kablem Ethernetowym podłączyć do Liveboxa i łączyć się przez router czy kupić jakiś SUPERMOCNY adapter WiFi czy może karte sieciową bezprzewodową do komputera (kable nie wchodzi w gre)?? Proszę o szbką pomoc. Nie chodzi tutaj o większe czy mniejsze koszty tylko o szybkość i sprawne działanie internetu. Jeśli trzeba kupić router i karte sieciową ok tylko doradźcie co najlepiej zrobić.

Pozdrawiam,

Netcom27

P.S. Jak macie zamiar pisać rzeczy w stylu - zmień dostawcę internetu to sobie odpuśćcie.

Jakieś 70% ci poleci wymienić router, ale możesz spróbować użyć przedłużacza USB do TP-inka ale jakiegoś dobrego ekranowego np. Belkina, i poprzemieszczać go w różne strony i to samo z LB, dodatkowo pobaw się w konfiguracji tp-linka.

A czy mogę podłączyć do Liveboxa router?? Powinno lepiej chodzić od tego ********* WiFi Liveboxa.

Ale ja mam też to ********** TV z neostrady, dlatego chce połączyć do liveboxa router i łączyć przez router. Co myślicie? Będzie działać lepiej?

OMG ale Cię podeszli i wcisnęli. Ale chyba tylko przy starcie musi być włączony LB żeby dokonał aktywacji tego dekodera tv, puki będzie pod prądem nie będziesz musiał go podłączać pod LB.

Ok więc moje ostateczne pytanie jest takie: Czy da się i czy polepszy to sygnał jeśli podepne dobry router WiFi do Liveboxa i będę się podłączał do tego routera??

Dodane 16.12.2009 (Śr) 17:39

Waśnie przeczytałem, że telewizja moze być podłączona do routera i będzie działać. Teraz proszę od doradzenia jaki router kupić. Jedyne moje zastrzeżenia to dobry nadajnik WiFi aby nie tracił sygnału po 1 stropie. :slight_smile:

Netcom27 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Daruj sobie “nawóz” w postach :?