Podłączenie słuchawek z mikrofonem pod kartę dźwiękową

Płyta główna GIGABYTE 890GPA-UD3H

Karta dźwiękowa zintegrowana REALTEK HD AUDIO

Win 7 Ultimate 64bit

Na karcie mam 6 gniazd. Pod jednym (zielonym) mam podłączone głośniki przednie (2.1).

Chciałabym podłączyć pod tą kartę słuchawki z mikrofonem,ale nie mam pojęcia jak.

Próbowałam podłączyć słuchawki pod gniazdo czarne,a mikrofon pod gniazdo różowe.

Mikrofon działa,a słuchawki nie. Wcześniej miałam pod czarne gniazdo podłączone kolumny od wieży (jako głośniki tylne) i działało bez problemu.

Słuchawki są sprawne,bo podłączone bezpośrednio pod głośniki działają.

Do gniazda zielonego musisz dokupić i włączyć rozgałęźnik na 2 x gniazdo minijack tak, aby i głośniki przednie i słuchawki były zasilanego z tego zielonego gniazdka. Mikrofon pozostaje w różowym. Oczywiście, podczas słuchania przez słuchawki zasilanie kolumn (Power) należy wyłączyć.

Co za bzdura. Jeśli o Realteka chodzi to słuchawki można podłączyć do któregokolwiek gniazda, manager wykryje nowe urządzenie i wybiera się wtedy, co to jest. Czasem trzeba zaznaczyć opcję “równoczesne odtwarzanie różnych źródeł dźwięku w przednich i tylnych wyjściach” czy coś w tym stylu, choć i tak najlepiej słuchawki podłączać do frontpanelu w obudowie…

Wiem,że można podłączyć pod panel przedni. Tylko,że ja nie mam tych gniazd podpiętych do płyty głównej. Czy to jakaś skomplikowana sprawa, czy w środku obudowy od tych gniazd leci jakiś kabelek zakończony wtykiem i podpinam w pasujące gniazdo na płycie?

Zastanawia mnie też dlaczego te słuchawki nie chcą działać z karty. Tzn chcą ale tylko wtedy jak odepnę głośniki i w to gniazdo podepnę słuchawki,ale nie będę kilka razy dziennie odsuwać kompa i przełączać kable.

Tak, jeśli masz w obudowie gniazda audio, to leci od nich kabelek zakończony wtyczką, wtykasz ją w gniazdo na płycie zaraz obok tylnych wyjść audio, o ile mnie wzrok nie myli. Anyway wystarczy zerknąć w instrukcję :wink: