Podłączenie stacjonarki do TV poprzez WiDi


(Sosen18) #1

Cześć Wam :slight_smile:

Moje pytanie brzmi jak będzie wyglądało podłączanie i działanie tego ustrojstwa? Czy muszę mieć podpiętą kartę WiFi do mojego blaszaka czy da się to jakoś zrobić przez router do którego zresztą też będzie poprzez WiFi podłączony telewizor?

Wszędzie są poradniki i opisy jak to zrobić na urządzeniach przenośnych czyt. laptopy i ultrabooki ale o zwykłych komputerach stacjonarnych ani słowa.

 

 

P.S.


(qbpm) #2

Oprócz CPU wymagana jest zgodna karta wifi.

Tutaj lista wymaganego sprzętu: http://supportkb.intel.com/wireless/wireless-display/templates/selfservice/intelwidi/#portal/1026/article/2511

 

Połączenie jest najprawdopodobniej bezpośrednie (tzn przez wifi, ale pomijany jest AP). Odpalałem to u siebie z TV Samsung, i działało czasami, tzn czasem działało, czasem nie chciało się połączyć, to po chwili się rozłączało, a najczęściej przestawał po chwili działać dźwięk. Więcej zawracania gitary niż efektu. Lepiej użyć kabla hdmi.

 

Pozdrawiam

qbpm


(Sosen18) #3

@qbpm


(Ufolec) #4

to zależy od urządzenia. W moim przypadku (również mam Samsunga Smart TV) działa to kiepsko i dość dużym opóźnieniem (rzędu 1-2 sekund), ale inne urządzenia z tego co wiem działają sprawniej z technologią WiDi, a zwłaszcza dedykowane do tej technologii urządzenia np. Netgear 3000.  Zobacz sobie ten wpis na blogu dobrychprogramów: http://www.dobreprogramy.pl/juliuszk/Przewodnik-po-WiDi-Intel-Wireless-Display,51661.html - tam jest trochę informacji ‘z pierwszej ręki’ :wink: