Podlaczenie starych glosnikow do laptopa

Otoz obecnie mam podlaczone glosnika do komputera stacjonarnego.

Glosniki skladaja sie z 2 kolumn plus wzmacniacz (nie jestem czy to jest wzmacniacz - ma radio to cos i nosi nazwe AMATOR 2B STEREO ARC UNITRA DIORA). Kiedys znalazlem to w garazu i chcialem wyrzucic ale po zmodyfikowaniu - dodalem kilka kabelkow zebym mogl podlaczyc do kompa do wejscia na sluchawki! Sprzet jest podlaczony do kompa juz od 2 lat i nie sprawial klopotow! tzn temperatury zawsze mialem ok itp!

Przed chwila podloczym ten sprzet do laptopa (do wejscia na sluchawki) i gralo normalnie! I chcialem sie zapytac Was czy jak bede uzywal owych glosnikow do laptopa nie zepsuje go ?? tzn nie spowoduje zadnych zniszczen w laptopie ??

z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi.

pozdrawiam

nie powinieneś spowodować niczego złego…

Jak nic się nie spaliło odrazu to można używać, zreszta co ta za różnica jak głośniki podłączysz do mp3, czy PC to nie ma róznicy wejście to samo.

troche mialem styka ze cos wlasnie sie spali, ale pogralo gdzies tak z 3 min i odlaczylem :stuck_out_tongue_winking_eye:

P.S a co mogloby sie ewentualnie spalic ??

Nic się nie spali, no chyba że jak bym podłączył :lol: ostatnio sprzęt pali mi się dosłownie w rękach.

Nic się nie spali nie ma takich możliwości :mrgreen:

ale skad ta pewnosc ?

Probowalem cos znalesc w instrukcji, ale tam o takich rzeczach nic nie wspominaja…tymbardziej ze glosniki maja juz swoje lata :confused: i nie jest zadnym markowym :stuck_out_tongue_winking_eye:

głośniki mają swój zasilacz nie pobierają prądu z laptopa, a od kiedy głośniki mogą spalic kąpa lub zepsuc :x potpinaj je smiało :stuck_out_tongue:

Domador nie wiem. w sumie nie znam sie jeszcze na elektronice,

ale i tak bede dogladal temperaturki na hdd oraz procku, tylko ze jest 1 klopot… jak sobie zainstalowalem Everest to na lapku nie moge zobaczyc temp procesora ?? dlaczego ??

Nawet jak byś podłączył głośniki pod mikrofon to nic by się nie stało.

Oj dużo nie wiesz, jaki masz stary model laptopa to może nie mieć czujnika lub procesor nie ma czujnika, albo prog. nie obsługuje czujnika na procesorze.

poszukaj innego programu do mieżenia temperatury :mrgreen:

Tobi niedlugo bede sie znal :stuck_out_tongue_winking_eye: studia w toku i w tym semestrze dojda mi labolatoria z niektorych przedmiotow :stuck_out_tongue_winking_eye:

Laptop kupiony niedawno - listopad zeszlego roku :stuck_out_tongue_winking_eye: marka dobra :stuck_out_tongue_winking_eye:

moze rzeczywiscie poszukam innych programow…moze one pokaza mi temp. procka…

Jakie programy polecacie ??

AIDA 32, SpeedFan i może zobacz w biosie [chyba najlepsza metoda, nie licząc termometrów] PC Health Status > jak nie znajdziesz w biosie to znaczy że pozostaje termometr z diodą, ale to nie bedzie miało sensu rozkręcać laptopa by zobaczyć temperatury.

Nie, no rozkrecac nie zamierzam :wink: szkoda mego kompa :wink: jak na razie bardzo dobrze mi sluzy :wink: