Podłączenie subwoofera bezpośrednio do komputera

Siema przymierzam się do kupna suba od Yamahy model sw030 i mam pytanie. Czy da się podłączyć z wyjścia z tyłu bezpośrednio do komputera (czyli port zielony na płycie głównej) bez wzmacniacza? Jak tak to podlinkujcie jakiś kabel albo coś
Ps. Czy kablem aux dałoby się podłączyć? Mam taki

Jak podaje źródło jest to aktywny sub więc ma swoje zasilanie i wzmacniacz…

Czyli muszę szukać pasywnych?

Jak chcesz podłączyć pod kompa to szukaj aktywnych…

Czytałem na forach o tym i zwykły kabel Jack 3.5 mm - 2xChinch powinien wystarczyć?

Z tyłu subwoofera według Googla jest tylko jedno wejście Input. Jakim kablem bym musiał to podłączyć?

Hej,

To zupełnie normalne - subwoofer jako urządzenie jest urządzeniem oferującym odtwarzanie dźwięku jednokanałowego. Zresztą w specyfikacji dźwięku wielokanałowego (zaczynając od 2.1, przez 4.1 i 5.1, aż do 7.1) właśnie ta jedynka oznacza subwoofer. Technicznie sygnał dla subwoofera jest przekazywany na jednym kanale, więc najczęściej korzysta się z przewodów jack -> 2xRCA, ale podłącza się tylko jedną chinch (RCA). W kartach wielokanałowych sygnał dla głośnika centralnego oraz dla subwoofera jest wysyłany przez stereofoniczne (TSR) złącze jack, stąd jeden sygnał doprowadza się do głośnika centralnego, a drugi - do subwoofera.

Jaką kartę dźwiękową posiadasz?

Pozdrawiam,
Dimatheus