Podłączenie tabletu i laptopa do WiFi w domu


(Rikamuru) #1

Witam. Znajomy posiada internet kablowy z tv, zakupił sobie router Router TP-LINK TL-WR740N V2 i tablet Samsunga. Problem w tym, że nie może skonfigurować netu tak by mógł korzystać z wifi jednocześnie w laptopie i tablecie, by internet działał w dwóch urządzeniach na raz musi jedno połączyć kablem. Router jest podłączony kablem od modemu dostarczanego od dostawcy (niestety nie wiem co to za firma i jaki router). Wygląda na to, że gdzieś nie pozwala dołączyć drugiego urządzenia WiFi. Poradzicie coś?


(Piektor) #2

Może poradzimy…

Po pierwsze - jaki operator (jaka TV Kablowa) ?

Po drugie - niech przeczyta dobrze umowę o świadczenie usługi dostępu do internetu, może być tak, że operator nie zezwala na podłączenie wielu urządzeń, a raczej pozwala ale może sobie za to kazać płacić extra.


(Rikamuru) #3

ale może podłączyć kablowo więcej tylko WiFi coś nie pyka

tvk slupsk


(Michal Adamow) #4

Zobacz co to za router i sprawdź w ustawieniach czy max liczba klientów nie jest ustawiona na 1 (w linksysach jest taka opcja), co by było strasznie głupie.


(Rikamuru) #5

modem arris cm550b, a router to napisalem wyzej


(Michal Adamow) #6

Dostawca to pewnie UPC bo taki modem mają w ofercie lub mieli.

Przywróć ustawienia fabryczne w TP-Linku. Kabel z modemu podłącz do portu WAN w TP-Linku, zrestartuj modem. Jak zadziała to ustaw szyfrowanie na WPA2 lub WPA i będzie ok.

Może się wypowie ktoś kto ma internet z UPC.

Pozdro!