Podłączenie taśm i kości ram

witam. mam prośbę dla kogoś zorientowanego w podłączeniu taśm z dyskiem i napędem oraz kości ram. chodzi mi o to że nie w płycie głównej mam dwa wejścia taśm i nie wiem w którą podłączyć dysk a w którą napęd. To samo jest z kośćmi ram. mam 3 wejścia na kości ram i nie wiem w które podłączyć 1GB ddr a w którym 250 mg. chodzi mi o to że większa (1) ma być w którym z tych trzech. zaraz wrzucę zdjęcie żeby można było zobaczyć. i nie wiem czy dobrze podłączyłem bo po czyszczeniu płyty głównej nie wiem czy dobrze powkładałem jak ktoś chciałby pomóc to podaję nr gg XXXXXX

Zdanie w ogóle nie zrozumiałe.

Komputerowi wisi co podłączysz pod taśmę ważna byś miał dobrze ustawione zworki.

mg987 edytuj posta bo ciężko wyczaić o co Ci chodzi. Piszesz na odpierdziel. Jak chcesz pomocy to pisz tak żeby inni byli w stanie to zrozumieć bez czytania 10 razy jednego zdania…

Co do Twojego problemu. Obojętnie jak pamięci podepniesz. Napędy i dyski tak samo. Zworki się muszą zgadzać (master, slave).

chodzi mi o to że czyściłem z kurzu płytę główną, obudowę, itp. w tym celu wyjąłem kości ram, taśmy z płyty głównej. nie wiem teraz w które gniazdo (niebieskie czy czarne) włożyć taśmę podłączoną do dysku. podobnie jest z gniazdami do ram. mam 3: dwa obok siebie (czarne i niebieskie) i jedno gniazdo jest lekko obok (niebieskie). mam 2 kości ram 1 gb i 250mb. słyszałem że to większe powinno być włożone do odpowiedniego gniazda, 250 do innego. tylko nie wiem które gdzie. jeśli ktoś odezwałby się na gg to wyślę zdjęcie. będę wdzięczny

Taśmę włóż gdzie chcesz bo to różnicy nie robi / ramy też (jeśli nie mają takiego samego taktowania to polecam zastanowić się nad odpuszczeniem jednych) również nie ma różnicy co do którego gniazda włożysz. Interfejsy są projektowane tak aby “zielony” nie włożył w niego tego czego nie trzeba ^^

czyli nie ma różnicy w które gniazdo włożę?? o to mi tylko chodzi

dysk podłączasz raczej pod niebieskie gniazdo gdyż to ono oznacza pierwszy kanał kontrolera IDE - choć mogłeś mieć inaczej…

ram: dwa niebieskie gniazda oznaczają że pamięć w nich powinna pracować w trybie dual channel - wiec w to obok czarnego wrzuć kość 1GB a to drugie wrzuć mniejszą kość - choć mogłeś mieć inaczej…

zdjęcie trzeba było zrobić najpierw skoro nie wiesz jak klocki poukładać :stuck_out_tongue:

wielkie dzięki. a co do zdjęcia :slight_smile: mądry polak po szkodzie. teraz będę pamiętał. jeszcze raz dzięki :expressionless: :expressionless: :expressionless:

Musisz zajrzeć do instrukcji obsługi płyty głównej. Mimo, że nie ma różnicy gdzie podłączysz dysk i napęd przyjęło się, aby dysk był w IDE1 (ATA1) a napęd w 2.

Po drugie to nie kości tylko moduły.

Po trzecie - jeżeli gniazda od modułów ram masz dwukolorowe musisz włożyć w te same kolory(nie ma znaczenia który będzie pierwszy).

Po czwarte: nie 250 mg tylko 256 MB.