Podłaczenie telefonu do routera

To przy jakiej konfiguracji bedzie działał?

 

Krążymy w kółko w tej dyskusji.

Pozbycie się liveboksa i wpięcie routera ADSL bezpośrednio do linii telefonicznej. Druga możliwość - wpięcie się innym urządzeniem w jedno z gniazd livebox (nie pozbywasz się go) i cały ruch ma iść wtedy przez nowy router (wifi + urządzenia podłączone kablem). Wybór urządzenia - ciężko mi powiedzieć - nie piszesz jakimi pieniędzmi dysponujesz. Nie piszesz też co rozumiesz przez QoS. 
Przykład urządzenia od ASUSa: ASUS RT-AC66U 

 

 

 

Router, który zaczyna robić trochę więcej niż tylko maskaradę (NAT), rozdzielać / “rutować” zaczyna mieć większe wymagania na sprzęt - procesor, pamięć (szybkość działania). Załóż osobny temat w dziale sieciowym:  jaki router (ethernet WAN) pod QoS + DD-WRT/OpenWRT/Gargoyle

Rozpocznie się dyskusja, ktoś coś doradzi. Jestem do tyłu z nowościami na rynku SOHO, nie chcę Ci rzucać nazwami jakiś szrotów sprzet 5 lat.

Pozbycie sie liveboxa nie wchodzi w gre bo nie będzie mi telefon działał. Najlepszą opcją byłby zakup routera który wpiąłbym do liveboxa i wszystko pociągnął routerem. Teraz też tak miałem, tylko że mialem router adsl ASUS dsl-n12e, działał mi internet ale nie działała mi funkcja QoS dlatego też pojechałem go oddać do sklepu. QoS potrzebne mi jest aby rozdzielić internet, ponieważ gdy przykładowo oglądam coś na youtube to mój brat ma bardzo wysokie pingi. Czyli potrzebny mi jest router który podłacze do liveboxa i zadziała w nim ta funkcja QoS, budżet myśle około 200 zł.

 

… co jak już pisałem - nie będzie jednoznaczne z tym, co chcesz osiągnąć. Podwójny NAT może okazać się bardziej skomplikowanym rozwiązaniem, niż ci się wydaje. Poczytaj wątki na forum Orange.