Podłączenie telewizora do komp problem z przełączeniem ekran


(lubelmar) #1

Witam, mam następujący problem. Miałem podłączony telewizor do laptopa, na zasadzie, że na telewizorze wyświetlane było tło pulpitu bez ikon i był to jakby drugi ekran , z laptopa przesuwało się myszą poza prawą krawędź i byłem na tv. Ostatnio odłączyłem kabel i po ponownym jego podłączeniu już nie działa tak jak dotychczas. Otóż teraz włączając laptopa z podłączonym kablem na laptopie jest ekran bez ikon, natomiast na tv jest komunikat "nieobsługiwany format wideo". Żeby widzieć pulpit z ikonami musze miec odłączony kabel ale wtedy nie jest podłączony drugi monitor (TV) i nic nie mogę zmienić. Jak spowodować by na laptopie był podstawowy a na TV się wyświetlał drugi ekran ? Dodam że karta Nvidia geforce 8400.


(adam9870) #2

Myślę, że opcje dostępne w Windows 7 po naciśnięciu logo Windows + R , wyjaśnią co nie co.

di-MTTV.png

Tylko komputer - włączam laptopa i obraz jest tylko na laptopie,

Duplikuj - włączam laptopa i monitor, obraz jest IDENTYCZNY na laptopie i na drugim monitorze (np. TV). To co robię na komputerze, widzę na ekranie komputera i na ekranie zewnętrznego monitora (np. TV)

Rozszerz - część ekranu mam u siebie na laptopie, drugą część na zewnętrznym monitorze. Czyli - tak jak piszesz - przesuwam kursor poza krawędź laptopa i na zewnętrznym monitorze mogę kontynuować prace.

Tylko projektor - obraz jest wyświetlany tylko na zewnętrznym monitorze, na ekranie laptopa jest ciemno

Gdzie skonfigurować interesujące ustawienia? Niektóre laptopy oferują opcję przełączania opcji opisanych powyżej (nie dosłownie) poprzez kombinację Fn + któryś z klawiszy F , np. F4. Proponuję przyjrzeć się oznaczeniom graficznym (jakaś ikonka z ekranem może?) klawiszy F.

Prawy przycisk myszy na pustą przestrzeń na Pulpicie - Personalizuj - Ustawienia wyświetlania.

Zdaję się, że tam można skonfigurować pracę na wielu monitorach.

Tego rodzaju opcje najpewniej znajdziesz w panelach zarządzania kartą graficzną , np. w przypadku NVIDII jest panel Panel Sterowania NVIDIA. W przypadku ATI (AMD) widziałem coś podobnego. W przypadku zintegrowanych kart Intela zdaje się, że też coś jest.

Być może uda Ci się do panelu zarządzania kartą graficzną poprzez Panel Sterowania.


(lubelmar) #3

No nie do końca o to chodzi, bo pop pierwsze mam Viste, po drugie jak uruchamiam komputer z włączonym kablem to na laptopie włącza się pulpit prawy (bez ikon) i cokolwiek bym chciał wtedy włączyć (personalizacja, panel sterowania Nvidia) wyświetli się na ekranie którego nie widzę. A przełączanie ekranów (u mnie Fn+F8) nie działa, nic się nie dzieje. Gdybym mógł widzieć ten pulpit z ikonami to może bym coś zdziałał, ale niestety nie wiem jak spowodować by to on się włączał na laptopie przy podłączonym kablu.


(Frog) #4

lubelmar , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(adam9870) #5

A uruchomienie komputera bez podłączonego kabla do tv?

Nie możesz dostać się do prawy klawisz na pulpit - Właściwości (czy coś) i tam opcje dotyczące ekranu, rozdzielczości itp. ? Nawet przy niepodłączonym kablu? ALbo panel sterowania karty graficznej (ATI,NVIDIA, Intel)??

przepraszam, że tak długo czekałeś

proponuję zapytać na http://groups.google.com/group/pl.comp. ... nnt/topics albo http://www.wss.pl/forum-board/windows-client,150, może ktoś będzie miał przydatniejsze sugestie od moich

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... e-monitors

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... r-problems

http://www.vista.pl/porady/176_konfigur ... itora.html

http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/12 ... kranu.aspx