Podłączenie telewizora do komputera

(Momayday) #1

Witam,
Posiadam telewizor panasonic tx-p42u10e (full hd) oraz komputer z karta graficzną radeon hd4850 (max rozdzielczość to około 2500x1600) i monitorem 1680x1050.

Chciałbym na telewizorze oglądać filmy które puszczam na komputerze więc połączyłem komputer z telewizorem za pomocą kabla DVi-HDMI oraz ustawiłem w komputerze w opcjach powielenie (sklonowanie) obrazu na tv.

Obraz z kompa wyświetla się w tv ale tylko gdy ustawię na kompie rozdzielczość nie wyższą niż 1280x720 (czyli 720p). Jeśli ustawię wyższą to na tv obraz z kompa się nie wyświetla, jest czarny.

Więc co mam zrobić żeby obraz z kompa wyświetlał się na telewizorze w full hd?

(JNJN) #2

Problem może być w tym połączeniu?

Karta ma tylko dwa wyjścia DVI? najlepiej jak by miała jeszcze HDMI.

Zamień wyjścia jeszcze i sprawdź?

Edit:

A dokładnie ta przejściówka DVI - I musi podawać odpowiedni sygnał cyfrowy na wejście kabla HDMI.

No i jak klonujesz, to monitor też musi mieć rozdzielczość HD, a tak,to musisz ustawiać oba niezależnie, ale już będzie sukces, jak przy klonowaniu TV osiągnie max rozdzielczość monitora, czyli 1680x1050.

No i może tu trzeba zastosować zamiast przejściówki DVI-I na HDMI, DVI-D na HDMI  - DVI-D będzie tylko pobierać sygnał cyfrowy z wyjścia karty grafiki.

No i ważna jest jakość tych przejściówek - najlepiej firmowe.

(Momayday) #3

Kabel DVI-D kupiłem taki http://allegro.pl/show_item.php?item=6202424928&snapshot=MjAxNi0wOC0zMVQxNjoyNzo1N1o7YnV5ZXI7OWI0MzAwZGIzNGNhYzg1NGY0YjQ3MmJhYTg4ZjRjMGI5NTYwNjA1ZTU0Y2E3NzdhYmMwNGVhNDNhZmMzMTAwOA

Karta grafiki niestety ma tylko dwa wyjścia DVI, przy HDMI nie byłoby problemu.

Przy klonowaniu rozdzielczość monitora ustawiona jest na 1680x1050.

A może trzeba dodatkowo połączyć komputer z tv kablem audio? czy to nie ma wpływu na obraz w full hd?

(JNJN) #4

Na rozdzielczość nie ma wpływu, gdyby nie było dźwięku przez przejściówkę, to wtedy tak.

Edit:

I musisz kombinować, najczęściej, to problem przejściówki. Może zastosuj starszy/nowszy ster do karty - metoda prób i błędów.