Podłączenie telewizora do wieży audio

Witam,

Chciałbym podłączyć, a właściwie już próbowałem ale próby na nic się zdały - telewizor Philips Seria 8000 z wieżą Technics EH60, chodzi o to aby dźwięk zamiast z głośników telewizora słychać by było w głośnikach wieży - (schemat) = telewizor ->kabel-> wieża ->głośniki wieży =<((( dźwięk z telewizora

Próbowałem przy użyciu kabla cinch - Lewy-Prawy —> Lewy-Prawy. Użyłem chyba wszystkich konfiguracji telewizora i wieży ale może coś ustawiłem źle.

Oczekuję odpowiedzi. Jeśli potrzeba mogę podesłać zdjęcia/schematy gniazd w telewizorze i wieży

Hmm… A nie prościej podpiąć pod wyjście słuchawkowe w telewizorze i aux w wieży? ;> czyli kabel mini jack -> 2x chinch?

Myślałem nad tym i mam taki kabel ale mam go kilkanaście kilometrów od domu podpiętego do innej wieży i zawsze zapominam zabrać. Spróbuję, jak się uda/ nie uda napiszę. Ale mimo to powinno działać bo mini jack to po prostu to samo co cinch tylko w jednej wtyczce…

Powinno działać bez problemu. Najprostsze rozwiązania są najlepsze :smiley:

No właśnie powinno działać ale u mnie cinch->cinch nie działa i problem nie tkwi w kablu tylko w ustawieniach telewizora lub wieży i dlatego się pytam :confused:

Można też użyć kabla audio: EURO (SCART) <=> 2 x CINCH. Sprawdzone na telwizorze Thomson 14 MG 79 CL.

===

Sprawdź w telewizorze, czy te gniazda chinch są na pewno wyjściami.

No i nie będzie działać to cinch w TV to wejście a nie wyjście.

Uważasz że EXT (Exit) znaczy wejście? No chyba nie…

EXT oznacza tutaj “external” - zewnętrzne. Czyli urządzenie przekazuje sygnał DO telewizora, np. do podłączenia kamery, magnetowidu.

Wejście wyjście będzie raczej oznaczone in / out. Najtańszy kabel euro kosztuje około 5-7 zlotych.

Dobra, mój błąd… A zamiast euro-> cinch może być mini jack - cinch tak jak pisał igrek???

Moim zdaniem nie. Będzie problem ze wzmocnieniem na wyjściu słuchawkowym -> regulowane jest ono jak normalna głośność telewizora - podłączałem takim właśnie sposobem (za cicho / za głośno - obcinanie amplitudy). Z kabla euro wyjdzie znormalizowany dźwięk do wzmocnienia w wieży.

Ja robiłem tak że dawałem ciszej w tv a w wieży głośniej i wszystko było ok. Tv to był jakiś philips i wieża sony mhc-bx7

na 100% będzie dżwięk z wyjścia EURO-to zawsze działa i nie ma z tym problemu!! pozdrawiam :slight_smile:

PS: euro z reguły obsługuje wejście i wyjście sygnału.

Podłączyłem kabel : Euro ->S-Video

->mini jack i do tego przejściówkę : mini jack -> 2x cinch (kabel był do połączenia komputer-> telewizor ale to chyba różnicy nie robi…?)

W telewizorze dodałem takie urządzenie jak Zestaw kina domowego (bo do takiego mu najbliżej, a opcji “wieża” nie ma) i od razu po wybraniu urządzeniu i gniazda (euro) pojawia się napis: “Upewnij się że wyjściowy cyfrowy przewód audio jest podłączony”

Z tego co mi się wydaje to wieża obsługuje standard analogowy a nie cyfrowy (jeśli dobrze mówię) , a więc przez euro może nie działać, i właściwie nie działa bo próbowałem, a po drugie w telewizorze osobno ustawia się dźwięk słuchawek i może być tak że dźwięk jest w głośnikach i słuchawkach jednocześnie, więc chyba najlepszą opcją do wieży będzie ten kabel mini jack -> 2x cinch

Kombinujesz widzę jak koń pod górę. S-Video:

http://pl.wikipedia.org/wiki/S-Video

Złącze EURO:

http://pl.wikipedia.org/wiki/SCART

==============

Czy ta przejściówka jest sprawna? Czy wieża działa w trybie AUX? Na przejściówce może być też przełącznik między audio a wideo - albo jedno albo drugie.

==============

Trzeba jednak spróbować z kablem EURO (SCART) <=> 2 x CINCH - w sklepiej zaznacz, że chodzi o kabel audio.

==============

Jeśli nie chcesz kupować to pożycz kabel od kolegi i po prostu sprawdź.

Ten kabel to nie 2 w jednym tylko po prostu od wtyczki euro odchodzą dwa osobne kable - s video i mini jack, może i źle kombinuję, po drugie wieża chyba nie ma trybu aux ale prócz tunera am/fm, cd, magnetofonu ma następujące: EXT , VCR , VDP i PHONO

W tej wieży sony którą miałem też nie było aux tylko takie wejście które nazywało się md (video) i tam dźwięk był

Nie chciałbym zakładać nowego tematu. Mam pytanie odnośnie podłączenia TV LG 32ln540b do wieży Pioneer X-EM16. Chciałbym, żeby z głośników wieży było słychać to co gra w telewizorze. Wieża ma jedynie wyjście/wejście Jack 3,5mm. W menu INPUT jest to zaznaczone jako AUDIO IN. W telewizorze nie mam wyjścia słuchawkowego. Mam za to CINCH (RCA) oraz optyczne. Zdjęcie poniżej.

Jaki kabel powinien kupić, żeby to działało ? Czy powinien to być optyczny - jack 3,5 ? Czy też chinch - jack 3,5 ?