Podłączenie telewizora zamiast monitora

(Emailnet) #1

poszukuje informacji / schematu /wskazówek - jak wykonac przewod łączący komputer z telewizorem... Nie chodzi mi tutaj o zwykłe połączenie TV-out - tylko o kabel by połączyc TV do PC zamiast monitora ( daje to mozliwosc oglądania filmów na TV). Wiem że jest to możliwe i proszę o pomoc w tym temacie. ( Nie jest to napewno skomplikowane.... wystarczy odnależć odpowiednie piny w wejściu SCART) ... może ktoś ma gotowy pomysł ???

(Asterisk) #2

A zastanowiłeś się, czy Twój telewizor to wytrzyma ?

(Emailnet) #3

ha ha ha .... BAAAAAAAAAArdzo Śmieszne.... Najwyżej wyleci w powietrze...

(inż. Piniol) #4

podlaczasz komputer do telewizora kablem z koncowka typu "euro" i cala filozofia, poszukaj na googlach, aha i inaczej niz przez TV-OUT to sie chyba nie da.

(pysiu) #5

masz tu link do strony z schematem kabli

http://www.pcmedia.republika.com.pl/Ins ... dialna.htm

(fiesta) #6

Proponuję odwiedznie forum elektroników amatorów Elektroda http://www.elektroda.pl/rtvforum/index.php i skorzystanie z opcji przeszukiwania forum. Po prostu wpisz tam euroscart znajdziesz naprawdę wiele interesujących porad dotyczących tego tematu. Miłej i owocnej lektury :wink: :wink: :wink:

(Emailnet) #7

dzięki wszystkim za odpowiedzi... teraz muszę na spokojnie przejrzec i przeanalizowaćwszystkie odnośniki. Dam znac póżniej czy to jest dokładnie to o co mi chodziło... Pozdrawiam =D>

(12bolo6) #8

Najprawdopodobniej tego się nie uda zrobić bez monitora.

Musisz najpierw podłączyć monitor, by móc uruchomić komputer.

Żeby uruchomić wyjście TV, musisz najpierw w opcjach sterownika grafiki zmienić domyślny monitor na TV, wybrać tryb kodowania sygnału wizyjnego (domyślnie NTFS), sklonować obraz, ustawić klon jako domyślny. Wtedy może załapie.

(fiesta) #9

Bolo poczytaj sobie pierwszy post

Po pierwsze opisany przez ciebie przypadek dotyczy karty z wyjściem TV a emailnet wyraźnie zaznaczył że problem doyczy karty bez TV out. Po drugie po raz pierwszy słyszę o trybie kodowania sygnału telewizyjnego NTFS czy przypadkiem coś ci się nie pomyliło?????

(Asterisk) #10

Pomylił z NTSC.

(12bolo6) #11

Prawda pomyliłem, moja wina.

Po drugie, żeby było tak jak pisał fiesta, musiałbyś znaleźć telewizor ze złączem DVI lub VGA, po trzecie: musisz mieć pełne Eurozłącze tj.: obsługa RGB itp, po trzecie nigdzie emailnet nie napisał, że chodzi mu karte bez tvOUT, tylko by połączenie odbywało się z pominięciem TV OUT.

W zeszłym roku na necie jakiś inzynier opisywał, dlaczego tego nie mozna zrobić kablami bezpośrednio. DaL nawet schemat urządzenia, które by trzeba zastosować by się to udało.

Reasumując: ŻADNA KARTA GRAFIKI NIE JEST PRZYSTOSOWANA DO BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI TELEWIZORA.

Jezeli masz stuhercówkę to można spróbować wg schematów wyprowadzeń.

Podstawowy problem:

opis "analog VGA connector":bez cyfer- wyjścia-R G B, nie ma problemu, większość TV posiada wejśćie RGB, dalej RGB wejście- który telewizor ma wyjście RGB na scarcie + synchro V, H + napięcie z kompa(+5V) + jeszcze parę pierdół = wielki problem. Łacznie 15 wyprowadzeń w trybie VGA i 24 w trybie DVI. Cały SCART ma 21 złączek(licząc obudowę).

Tak w wielkim skrócie.

Reasumując: komputer wysyła sygnał do TV i nie otrzymuje odpowiedzi.

Wniosek: komputer się włącza bez podglądu.

(Emailnet) #12

Zgadza się Bolo 6... Nigdzie nie napisałem ze chodzi mi o kartę bez TV Out. Nigdzie też nie napisałem że chodzi mi o podłączenie TV z pominięciemTV Out...Napisałem jednak że chodzi mi o podłączenie telewizora "ZAMIAST" MONITORA... Tj. w gniazdo do ktorego zazwyczaj podłączasz monitor chcę wpiąć przewód, a na jego końcu umieścić wtyk SCART który będzie podłączony do TV. Tym sposobem mój telewizor będzie pracował ZA monitor.... W kazdym razie na dzień dzisiejszy wiem juz że potrzebne do tego będzie wykonanie odpowiedniego układu elektronicznego przetwarzającego sygnał do prawidłowego formatu i mały programik. Jestem właśnie w trakcie prac wykonawczych... Nie omieszkam powiadomić o efektach moich poczynań..... POZDROWIONKA

(Krogulec) #13

Miałem kiedyś takie urządzonko kupione na giełdzie elektronicznej za chyba 35 zł. Problem w tym, że jakość obrazu generowanego przez to cudo była mizerna, a poza tym działało tylko w jednej rozdzielczości....

Możesz też kupić coś takiego - o ile się orientuję to w Polsce można dostać takie konwertery firm Aver, Trust oraz LifeView (ten ostatni kosztuje chyba 200zł + VAT). Taki konwerter podpina się do gniazda monitorowego D-Sub i za jego pośrednictwem do telewizora poprzez np. SCART.

Tak czy inaczej z niecierpliwością czekam na informację o efektach - sam chciałem nabyć coś takiego ponieważ mój notebook nie ma wyjścia TV-Out. Więc jeśli chciałbyś to mogę być pierwszym kupcem :wink:

(Pmuszel) #14

W Chip'ie 9/2002 na stronie 164 jest artukuł "TV dla każdego" tam jest pokazane jak zrobić taki kabelek, więc jak masz jakieś dojście do starych Chip'ów, to życzę przyjemnej lektury.

(Emailnet) #15

Zapalony Ornitolog....... heh....... Jesli o twego laptopa chodzi to nie wiem czy to zadziala.... jesli masz takie samo wyjscie to powinnole jednak poczekaj na efekty moich prac. Jak bedzie dzialac to dam znac i napewno się dogadamy..... Na pewno nie zedre z iciebie....... nie chodzi w koncu o zarobek tylko o doswiadczenia. Pozdrowionka= emailnet@go2.pl

(Emailnet) #16

....

--- ALIEN ---

Nie ma co, bardzo ciekawa treść tego posta. A zamiast tych 3 postów napisanych pod sobą może wystarczyłoby użyć funkcji 'zmień' przy poście i dopisać to co się chciało?

(Emailnet) #17

A jesli chodzi o artykuly z Chip - a to przeanalizuj i przelicz sobie koszta wykonania takiego kabelka......... Wyprodukuj i sprzedaj mi go za 20 PLN....... chetnie kupie....... czekam na propozycje.

POZDROWIONKA...... emailnet@go2.pl

(12bolo6) #18

Powodzenia Emailnet w twoich poszukiwaniach.

Ale obawiam się, że to Co znajdziesz będzie droższe niż sie spodziewasz.

(Pmuszel) #19

Hej, ty chciałeś jakieś info, ja Ci podałem, źródło, a jak Ci się nie podoba, to nie moja broszka. A za 20 zł, to ja od Ciebie chętnie kupię, bo nie chce mi się składać samemu. A co do tej przejściówki za 200 zł, to taniej kupić sobie jakąś kartę z wyjściem TV.

Narka.

(Emailnet) #20

Co do treści tego posta to w.g mnie jest delikatnie mówiąc nie na miejscu...... Oczywiście - przepraszam - też przecież mogłeś nie wiedzieć że w dniu w którym zostały przeze mnie wysłane 3 podobne wiadomości miałem kłopoty z siecią i zostały one wysłane niezależnie ode mnie. Czasem tak bywa i przy takich problemach nie jesteśmy w stanie kontrolowć tego co idzie w sieć i czy w ogóle idzie.... W każdym razie bardzo dobrze że zostały one przez was zmodyfikowane. Dziękuje.

........Pozdrowionka