Podlaczenie tp link z kablowka

Witam wszystkich.Wczoraj kupilam router tp linka tl- wr 340g i mam zamiar go podlaczyc z kablowka.No ale mam problem z konfiguracja.Otoz nie wiem jak to do konca jest z tym ip.Mi zalezaloby na static ip.Otworzylam cmd,wpisalam ipconfig .Wpisalam mniej wiecej co tam potrzeba.I Laptop widzi siec ,jest z nia poloaczony ale internetu nie ma.Cos mi sie wydaje ,ze cos namieszalam w tych cyferkach ip itd:)Moze ktos pomoze ??Z gory dzieki

Statyczny ip podejrzewam ze bedziesz miec miedzy twoim kompem a routerem. Najlatwiej bedzie wejsc w opcje routera i wyláczyc dhcp lub ustawic tylko dla twojego kompa statyczny ip z wlaczonym dhcp (jesli bedziesz chciala podláczyc nastepne kompy router przydzieli jakis adres z puli). W kompie zostaw ustawienie by adres byl automatycznie pobierany z sieci (to w routerze musisz ustawic statyczny adres dla swojego kompa)

Jak sie dostac do routera? Pewnie wszystko jest opisane w instrukcji najczesciej jest to dostep z przegládarki z wpisanym adresem np jak ten 192.168.1.1

:slight_smile:

Jaki system masz zainstalowany ?

mam xp sp2 , zrobie narazie to co napisal corrtez i pozniej powiem co i jak

Dodane 20.03.2009 (Pt) 11:28

Witam,no cos mi nie idzie:( Wylaczylam to dhcp ustawilam w polaczeniach sieciowych wi fi ip na automatyczne i sie zrobilo mi ograniczenie lub brak laczosci.Juz nie wiem co mam robic, nie mam zadnego pomyslu.Moze zaczne od poczatku krok po kroku.Pierwszy problem sie zaczal gdy chcialam ustawic static ip , to wyskoczyl mi jakis blad, poczym postanowilam zmienic jedna z cyferek na jakas inna, no i wyswietlil sie komunikat, ze wszystko jest ok reset routera i dalej nic.No to cos tam zaczalam grzebac w tych numerkach ip i sie wszystko wymieszalo.Zostawiam link do screenu z ustawien routera:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 7a541.html