Podłączenie TV do komputera

Podłączenie TV do komputera.

Telewizor podłączyłem do PC kablem HDMI-HDMI. Do Karty graficznej ATI radeon HD 4830 jest podłączony przez przejściówkę DVI-HDMI. Dźwięk jest podłączony przez Jacka 3,5 do gniazda AUDIO IN w Tv i do zielonego gniazda karty graficznej przez rozdzielacz by nie wypinać co chwilę kabla. Obraz jest przekazywany w porządku ale nie mogę uzyskać dźwięku z głośników w TV. Gdy w Windowsie wybieram ustawienia by obraz był na monitorze i TV dźwięku Z TV nie ma, gdy wybieram by obraz był tylko na TV też nie ma dźwięku. Dźwięk z głośników w TV jest tylko wtedy gdy w windowsie wybiorę obraz by wyświetlał obraz tylko na monitorze:cry: czyli zupełnie odwrotnie jak trzeba. Wszystko podpinałem wczoraj wieczorem i zdawało mi się że było wszystko normalnie ale nie jestem pewien bo wtedy bardziej zwracałem uwagę by ustawić dobry obraz. Dzisiaj trochę się jeszcze bawiłem ustawieniami rozdzielczości w PC i TV i zamieniłem na chwile miejscami kable HDMI ale nie wiem czy tu może tkwić wina bo nie znam się ta tych sprawach.

Liczę na pomoc

Witam

Tu jest link na twoją odpowiedź http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

I tak jak tam pisze musisz mieć conajmniej złącze DVI-D (bo inne tego typu też są) oraz kartę graficzną, która będzie w stanie wysyłać również i dźwięk.

I jak sam piszesz

. Tzn. że komputer daje sygnał dźwiękowy, ale musiałeś w TV napewno ustawić na inne źródło odbioru sygnału niż HDMI-DVI :slight_smile: Ja to tak rozumiem :slight_smile:

Aha. Jak nie masz karty graficznej z DVI-D dającą sygnał dźwiękowy to raczej się nic nie uda.

Ale ja nie mam dźwięku podłączonego pod kartę graficzną tylko pod kartę dźwiękowa i przesyłam dźwięk nie przez DVI tylko przez zwykły JACK 3,5mm. Wczoraj przez chwilę miałem obraz na TV i dźwięk z głośników TV. Potem chwilę się bawiłem by ustawić sensowną rozdzielczość i wyłączyłem kompa. Dzisiaj już to nie chce działać.

Ja Cię rozumiem. Pewnie, że nie podłączysz, jest to nie możliwe. Tylko o to chodzi, że z Twojej karty dźwiękowej wychodzi sygnał dźwiękowy i tak ma być. Twój TV go odbiera, ale wtedy wychodzi z niego dźwięk, gdy ustawisz na nim w menu (u mnie to konfigurator TV) prawidłową ścieżkę odbioru (u mnie ta ścieżka to połączenie zew.). Rozumiesz.

Sprawdź sobie jeszcze drugie wyjście DVI w karcie graficznej, czy da radę. Jeżeli nie, tzn., że Twoja karta graficzna nie wspiera sygnału wyjściowego w postaci dźwięku :slight_smile:

Nie ma u mnie nic takiego w opcjach TV. :frowning: Co do drugiego wyjścia to jest identyczne jak pierwsze DVI-I i skoro wczoraj przez chwile na takim podłączeniu jak mam dzisiaj był i dzwięk i fonia z TV to chyba nie tu trzeba szukać problemu. Wczoraj jeszcze bawiłem się ustawieniami TV i kompa oraz aktualizowałem sterowniki w PC. Telewizor przywróciłem do fabrycznych a jeśli chodzi o PC to możliwe że tam jest coś namieszane?

Jeszcze u wujka google poszukam, czy ta Twoja grafika wspiera poprzez DVI dźwięk. :slight_smile:

Znalazłem (chodzi o Twoją)

ATI postanowiło zaprezentować kolejną kartę bazującą na mikroarchitekturze serii Radeon HD 4xxx. Wprowadzony model HD 4830 to odpowiedź ATI na dobrze radzący sobie wśród tańszych kart produkt NVIDII z procesorem GeForce 9800 GT. Karta ATI to jego bezpośredni konkurent podobny zarówno pod względem osiągów jak i ceny. Model ATI wyposażono w 640 jednostek strumieniowych, które komunikują się z 512 MB pamięci GDDR3, 256-bitową szyną pamięci. Jednostek renderingu nowy model ATI ma 16, tyle samo co szybsze Radeony HD 4870. Niższe są za to częstotliwości taktowania procesora i pamięci. Procesor wykonany w technologii 55 nm pracuje z taktowaniem 575 MHz, a pamięci 1800 MHz. Karta wyposażona jest w interfejs PCI Express 2.0 i choć należy do segmentu urządzeń tanich do sprawnej pracy wymaga podłączenia 6-pinowego złącza zasilania.

Dobra do HD

Podobnie jak wszystkie karty ATI serii Radeon HD4850/70 także nowy model posiada wybudowany silnik graficzny UVD i funkcje AVIVO HD odpowiedzialne za sprzętowe wspomaganie procesu dekodowania filmów zapisanych w wysokiej rozdzielczości. To jeden element decydujący o atrakcyjności takiej karty jako wyposażenia komputera filmowego. Drugim nie mniej ważnym, jest wyposażenie w złącze HDMI (uzyskujemy je zakładając na wyjście cyfrowe DVI specjalną przejściówkę dostępną w zestawie), które po pierwsze pozwala także na przesył do wyświetlacza czy amplitunera także strumienia audio (nie trzeba w tym celu łączyć karty z układem audio płyty głównej jak to ma miejsce w kartach NVIDII). Karty ATI mają wbudowany kontroler audio, który obsługuje dźwięk 7.1, choć niestety najlepsze jakościowo kodeki DTS HD MA i HR nie są obsługiwane.

Czyli Twoja grafika obsługuje to co trzeba.

Spytam, a czy masz sterowniki Catalyst-najnowsze-może da rade i podaj swój system :slight_smile:

Dzięki za odpowiedz. Podłączyłem tylko po HDMI wgrałem najnowsze sterowniki Realteka dedykowane pod ATI i dźwięk się pojawił

Mam jeszcze 2 pytania.

  1. Jak przełączam obraz na TV to mam ustawioną rozdzielczość Full HD 1980x1080. Skoro to rozdzielczość w formacie 16:9 to dlaczego po bokach mam czarne pasy a nie wypełnienie całego ekranu? Nie są one tak szerokie jak przy materiale 4:3 na TV panoramicznym ale jednak są.

  2. Czy rozdzielczość jaką ustawie na TV wpływa tylko na wielkość ikon i ogólnie rozmiaru pulpitu czy jeszcze na coś innego. Chodzi o to czy jak obniżę rozdzielczość z Full HD na mniejszą to czy gry i np. pliki mkv będą wyglądać słabiej czy nie ma to żadnego wpływu na wyświetlane materiały.