Podłączenie Tv do laptopa


(Bystry95) #1

Witam, chciałbym podłączyć TV (Sony KE-P42M1) to laptopa Lenovo Y510P. Wiem że wygląda to jak kolejny temat z tym samym problemem ale chciałbym zaznaczyć że już przeszukałem google. 

Zakupiłem kabel VGA->RGB. Po podłączeniu ekran TV po prostu miga. Pierwszy stan migania to całkowicie czarny ekran, drugi to czarny ekran z podstawowymi ikonkami tj. nr kanału. (http://youtu.be/zsB1JPXSHwU) Według znalezionych przeze mnie informacji w google. Rozdzielczość jaką obsługuje w/w tv to 852x480. Nie mogę zmienić rozdzielczości w panelu nVidii, a najmniejsza dostępna to 1024x768. Opcja dodania niestandardowych rozdzielczości nie jest dostępna (http://scr.hu/51w/nna6p). Po kilku minutach migania obrazu pojawia się komunikat w języku niemieckim. (http://scr.hu/51w/tntgt) (brak oryginalnego pilota do tv uniemożliwił zmianę języka). 

Co może być przyczyną ? Czy to faktycznie problem tylko rozdzielczości ekranu ? Jak poradzić sobie z problemem ? 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc :slight_smile:

 

Parametry laptopa:

GPU: GeForce 755m SLI,

CPU: Intel i7-4700MQ,

RAM: 16GB,

 

Dźwięk z tv działa normalnie. Podłączenie 2x rca-> jack 3.5mm.


(MrBeckham666) #2

jaki to adapter ?

 

jak jakiś za 15 zł to czesto zdarzają się takie problemy


(Bystry95) #3

Kabel za ok. 30 zł z REAL’a. (http://scr.hu/51w/0kxu0)


(Bystry95) #4

Kabel został sprawdzony na innych telewizora i nie działa. Więc najprawdopodobniej jest to jego wina. Czy jest ktoś w stanie pomóc mi wybór odpowiedniego kabla?


(neXt___) #5

Reala, bez żadnego apostrofu.

Wątpię aby ktoś dziś się rozeznawał w kablach RGB > VGA, tym bardziej w tych budżetowych. Nie kupuj najtańszych, za półtora metra ~25 złotych to odpowiednia cena. Nie wiem czy dziś to możliwe, ale mógłbyś - już po wyborze kabla - spytać jakichś tamtejszych serwisantów czy mieliby możliwość sprawdzenia go. Mógłbyś też poczytać czy współczesne karty są w stanie działać w aż tak niskiej rozdzielczości.