Podłączenie tv do miniwieży


(Qqqqqq111q) #1

Witam, posiadam telewizor lg 42ld550 i mini wieże samsung MM-330D i mam pytanie jak połączyć ten tv z telewizorem aby na wieży leciał dźwięk z telewizora ?


(Martin8731) #2

Kupujesz kabel scart-chinch. Podłączasz do portu aux wieży i przełączasz na odbieranie dźwięku z tego źródła.


(Qqqqqq111q) #3

to coś związanego z euro ? mógł byś podesłać jakąś fote żebym wiedział czego szukać ? I tak patrze że te wejście w wieży aux jest bardziej na mini jack czy jak to tam sie nazywa i raczej ten chinch nie wejdzie do aux w wieży.


(Scomander) #4

kabel%20jack%202x%20rca%205092.jpg

Chodzi o taki kabel. Chinche podpinasz z tyłu wieży (analogicznie czerwony do czerwonego biały/czarny do białego/czarnego-zależy kto jak ma), mini jacka wpinasz do wyjścia słuchawkowego w TV, ustawiasz na wieży funkcję AUX i powinno działać. Ja mam tak podpięte tylko zamiast TV mam MP3 bo wieża stara i padły czytniki na kasetę i płytę :confused:

Kiedyś miałem wieżę podpiętą do komputera (karta 6-cio kanałowa) i odbierałem dźwięk i z moich głośników 2.1 i ze słuchawek i wieży.


(Qqqqqq111q) #5

I takie podłączenie będzie działać bez problemu ?


(Scomander) #6

Tak. Tylko sobie właśnie uświadomiłem, że nocne pisanie nie działa pozytywnie bo gdy podepniesz pod wyjście słuchawkowe to będziesz mógł korzystać tylko z głośników wieży ponieważ te z TV Ci zablokuje i nic nie usłyszysz.

Jeżeli chcesz aby dźwięk z TV leciał jednocześnie przez głośniki z TV i wieży to musiałbyś się kogoś o to pytać ponieważ z tym się jeszcze nie bawiłem.


(Qqqqqq111q) #7

I niestety nie działa po podpięciu takiego kabla nie leci dźwięk ani z telewizora ani z wieży.


(Kpc21) #8

Jak są podpisane gniazdka do których to podłączasz? Na pewno w komputerze wtykasz we właściwe (zielone)?


(Scomander) #9

On tego nie podpina do kompa tylko do Tv


(Martin8731) #10

Jeśli masz w wieży wejście jack 3.5 oraz w telewizorze wyjście słuchawkowe - raczej rozwiązanie nie polecane.

http://allegro.pl/kabel-przewod-3-5mm-m … 15341.html

Jeśli masz w wieży wejście przez dwa kabelki chinch (zazwyczaj z tyłu wieży) oraz wolne gniazdko euro w telewizorze. Do tego zestawu dokupujesz kabelek chinch (biały oraz czerwony).

http://allegro.pl/gembird-adapter-euro- … 39955.html

Nie wiem do czego używasz telewizora. Jeśli do gier to możesz wyprowadzić dźwięk bezpośrednio z konsolki do gier wideo lub dekodera telewizji - zazwyczaj chinchami.

http://allegro.pl/kabel-mini-jack-3-5mm … 40180.html

Przeanalizuj swoje możliwości i dokonaj wyboru. Polecam wyprowadzać dźwięk bezpośrednio z danego urządzenia lub poprzez gniazdko euro w TV.


(Dimatheus) #11

Hej,

Posiadana przez Ciebie wieża posiada złącze Aux In w postaci dwóch chinch (RCA). By więc uzyskać połączenie, należy kabelek audio z jednej strony podłączyć do TV - złączem mini jack - do gniazda słuchawkowego, a w wieży do złącz RCA - ich ulokowanie na screen’ie poniżej. Na wieży włączasz jako źródło dźwięku AUX i gotowe.

12704000367446762229_thumb.jpg

Oczywiście przy takim rozwiązaniu wszystkie treści, które będziesz oglądał na TV będą trafiać do wieży, ale z pominięciem głośników telewizora. Jeśli zależy Ci na tym, by jednocześnie grała wieża oraz głośniki telewizora, połączenie należy zmodyfikować. Wtedy kupujemy kabel SCART - 6 x RCA. I do wieży podłączamy kable oznaczone jako Audio Out L i Audio Out R. Niestety to rozwiązanie ma jeden duży minus, wyprowadza bowiem tylko fonię z oglądanej telewizji. Jeśli TV odtwarzał będzie treści dostarczone przez złącze HDMI bądź USB, dźwięku w wieży nie usłyszysz - jedynie na głośnikach TV.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Qqqqqq111q) #12

Z tyłu wieży mam takie wejścia http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e4509f3654598cb.html a wejscie aux in jest chyba z przodu przynajmniej tak pisze http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1d5ebd05a3ef83d.html podłączałem różnie do telewizora przez wejście słuchawek do wieży przez chinch w tedy w telewizorze nic nie gra ale i na wieży nic nie gra podłączałem również w wieży jack pod wejście aux in i do telewizora chinch ale też nie działa ktoś ma jakiś pomysł ?


(Dimatheus) #13

Hej,

W wieży wejście AUX faktycznie jest z przodu - więc chyba coś pomyliłeś się z modelem urządzenia, bo w instrukcji do Samsunga MM-330D sprzęt wygląda nieco inaczej. Generalnie potrzebujesz więc przewodu mały jack <-> mały jack. Jeden podpinasz w wieży do złącza Aux In, drugi do złącza słuchawkowego w TV.

To są wyprowadzenia sygnału Video - komponentowe i kompozytowe - umożliwiające odtwarzanie przez wieże płyt Video-CD i Super Video-CD oraz - być może - także płyt DVD. Nie dziwne, że po podłączeniu do tych złącz dźwięk nie był obecny - nie dość, że nie są to złącza audio, to jeszcze są to złącza wyjściowe, a nie wejściowe. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Qqqqqq111q) #14

Dzięki za pomoc po podłączeniu przewodem mały jack <-> mały jack wszystko działa.


(Dimatheus) #15

Hej,

Nie może być inaczej. :slight_smile:

Drobiazg. :smiley:

Pozdrawiam,

Dimatheus