Podłączenie TV do PC- brak rozdzielczości natywnej HD Ready

Podłączyłem swojego TV do PC w ramach testu i od razu rozczarowanie. Maxymalna rozdzielczość to 1280x720 a to jest TV z HD Ready 1366x768. Czy jest jakiś sposób na ustawienie takiej rozdzielczości? Teraz ekran mam przesunięty w lewo o 3 cm. Ostrość tez kiepska. Bardzo proszę o pomoc.

Właśnie na tym polega absurd telewizorów hd-ready… Format mniejszy od 1920x1080 to właśnie 1280x720, nie mam pojęcia dlaczego właśnie tyle pixeli nie mają domyślnie telewizory lcd…

Pozostaje ci próbować szukać odpowiednich ustawień po stronie telewizora, a po stronie komputera… ppm>właściwości>ustawienia>zaawansowane>Monitor i odznacz “ukryj tryby których ten monitor nie może wyświetlić” bo jak rozumiem masz tv podłączone przez dsub/dvi/hdmi

Hmmm bardzo dziwne. Również posiadam tv HD ready i mi odrazu wyświeltla 1366x768. Czytałeś w instrukcji TV, czy może nie masz ograniczenia rozdzielczości pod gniazdo PC ??

pamiętam że moją nvidia gf 5200 miała rozdziałkę 1360x780 1366 chyba nie ma żadna karta grafiki no chyba że te nowsze ?

tak czy siak skoro twoja grafika ma tylko 1280x780 to w telewizorze na 90 % masz możliwość ustawienia takiej rozdziałki .

W sterownikach ustawiłem 1366x768 ale to na bank nie jest rozdzielczość natywna, widać że nie jest pixel 1:1. Dopiero Gdy ustawiłem 1024x768 i w TV ustawiłem 4:3 mam pixel 1:1 no ale to 4:3 a nie 16:9, lipa ;/

Jednak chyba kupić lepiej Monitor 24" niż TV 26" z HD Ready.

zapytaj się może na elektroda.pl

gadasz głupoty ! lepiej tv niż monitor :stuck_out_tongue:

jakiej firmy ten TV ? napewno masz w nim opcję wyboru rozdziałki z jaką ma działać !?

zobacz w menu

Jak wyżej wspomniałem, nie ma oficjalnego formatu przesyłu obrazu (w sensie filmów i tv) o rozdzielczości 1366x768, tylko 1280x720, dlatego na pixel w pixel niema co liczyć.

FullHD FTW :wink: