Podłączenie tv do pc

Witam,

Chciałbym podłączyć tv do pc ale nie poprzez s-video ponieważ z tego co mi wiadomo jakość obrazu w przypadku s-video jest najgorsza. Zrobiłem dwa zdjęcia na których widać jakie posiadam wejścia, i wyjścia. Mógłby mi ktoś doradzić jaki kabel powinienem kupić tak abym mógł podłączyć swój pc do tv aby jakość obrazu miała najmniejsze straty. Moja karta graficzna to “Radeon X800”

930f71b9d7079da8m.jpg

66865bfb58f16859m.jpg

Ahh… Już zostało mnóstwo rzeczy na ten temat napisanych. Najlepiej odpowie Ci wujek Google. I nie pisz, że szukałeś, a nie znalazłeś, bo jest tam między innymi opis podłączenia takiego sprzętu.

Najsłabsza jakość jest przy podłączeniu typu “chinch” pojedynczym przewodem do wejścia “video”. Jakość przez “s-video” jest bardzo dobra, gdzyż kolory są przesyłane, każdy innym przewodem, tzw RGB. Patrząc na Twoje zdjęcia, to nie masz innych opcji.

Zapomniałeś napisać jakie wyjścia ma twoja karta graficzna i czy w ogóle jakieś posiada.

Co do s-video to twój tv nie ma złączy które by dały lepszą jakość więc s-video powinno ci starczyć.

Na s-video jakość nie jest aż tak tragiczna jak myślisz a biorąc pod uwagę to że masz tv crt (o ile się nie mylę, na fotkach tego nie widać zbytnio) to z dobrym kablem s-video nie odczujesz różnicy w porównaniu z innymi.

ebok-1961 zajrzyj tutaj http://www.jakkupowac.pl/artykul/127/ja … ml/strona3 Wyraznie jest napisane ze S-Video posiada najsłabszą jakość, to jak w koncu z tym jest euro, chinche, czy s-video ma najlepsza jakosc?

Dodane 25.10.2010 (Pn) 15:39

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem odtwarzacza dvd w granicach 300zł. Czy jakość obrazu po zakupie takowego odtwarzacza poprawi się? Mój obecny pc to archaiczny przeżytek, może dlatego jakość obrazu nie jest powalająca?

Adler , czy ty kolego czytać nie umiesz?

Oto cytat z tamtej strony, nie wymaga dodatkowego komentarza:

scripter1 to co masz w opisie tyczy się również mnie, po prostu przeoczyłem… Powiedz mi jeszcze czy po zakupie nowego odtwarzacza dvd i podłączeniu go poprzez s-video jakość obrazu będzie lepsza niż w przypadku podłączenia do pc.

No i co tam jest napisane? Nie to co ja Ci pisałem? Chyba, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem!

Panowie nie wiem co jest z Wami, może melisse na uspokojenie? Gdybym był alfą i omegą zapewne nie odwiedzałbym tego forum.

Adler , nie sądzę aby na tym tv była jakaś odczuwalna różnica jakości między obrazem z kompa a z dvd.

Gdybyś miał tv lcd full hd to mogło by nawet się okazać że dvd (w przypadku jakiegoś kiepskiego modelu) będzie nadawać w znacznie niższej jakości niż karta graficzna.

Ja także nie jestem alfą ni omegą, ale jak ktoś mi odpowiada to sprawdzam, czy nie ma racji /czytając tekst kilka razy/ a nie od razu się rzucam. W końcu to Ty się pytasz. Jeśli chodzi o sprawę odtwarzacza stacjonarnego DVD, to podłączasz go do telewizora kablem Euro-Euro i po problemie. Jeżeli telewizor obsługuje funkcje RGB to jeszcze lepiej, jak nie to masz obraz i dźwięk standardowy.

tv mimo swojego sędziwego wieku a ma już ok 7 lat wyświetla naprawdę rewelacyjny obraz w porównaniu do tanich (1200-1400) telewizorów lcd, dlatego też pomyślałem sobie że może warto byłoby kupić sobie odtwarzacz dvd biorąc pod uwagę ze kartę która mam w pc jest już po prostu kiepska. Skoro mówisz że nie warto trudno, zostanę przy tym co mam obecnie :slight_smile:

Dodane 25.10.2010 (Pn) 16:07

ebok-1961 obsługuje funkcje RGB. Zatem w końcu sam już nie wiem czy kupować dvd czy zostać przy tym co mam obecnie :?:

Jak Ci wygodnie. Jeżeli masz miejsce przy telewizorze na kompa i nie przeszkadza Ci on tam, to sprawa prostsza. Komputer obsłuży wszystkie formaty video /zależne tylko od programu i kodeków/, a DVD nie. Kupując DVD musisz zwrócić uwagę, żeby obsługiwał xvid, bo w takim kodowaniu przeważnie robią filmy. Poza tym powiniem mieć wejście USB, bo łatwiej jest nagrać film na Pena niż na płytkę, nawet wielokrotnego użytku. Wybór należy do Ciebie. Jaszcze jedna sprawa. Pobór prądu-tu komputer przegrywa.

Zatem zdecyduje się jednak na kupno odtwarzacza dvd i podłączenie go poprzez RGB jeśli faktycznie jakość będzie choć troszkę lepsza, poza tym odtwarzacz dvd to zawsze mniejsze zużycie prądu niż w przypadku pc. Ok dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc :slight_smile:

Jakość będzie zależna od jakości filmu. Z oryginalnej płyty DVD obraz bedzie bardzo ładny. Zwróć uwagę na jakość przewodu Euro-Euro, bo to duże znaczenie. W wyposażeniu przeważnie dają marne przewody, albo nic nie dają/ja tak miełem przy kupnie Thomsona/ Warto kupić markowy przewód tak 20-30 zł. Pen też musi mieć dużą szybkość odczytu danych /min 20 mb/s/, bo film może się zacinać.