Podłączenie tv przez lan od komputera

Witam.

Chciałbym podłączyć tv przez lan od komputera. Komputer łączy się z Internetem przez wifi. Tv nie ma wifi,a do routera jest za daleko. Jak to zrobić?

Witam. Z tego co zrozumiałem, chcesz podłączyć Internet do telewizora. Telewizor ma gniazdko do internetu (RJ-45) ale nie ma wifi.

 

  1. Najprościej - kupić adapter wifi do telewizora; akcesoria producenta telewizora, dostępny w sklepach rtv, ok. 100zł.
  2. Możesz też kupić sobie mini-komputerek z wifi podłączany przez hdmi do telewizora. Czyli takie rozbudowane Smart Tv. Ceny, bardzo różne, zależy jak mocny chcesz sprzęt. Od 200zł do 600zł. (np.allegro: “tv android”)
  3. Rozwiązanie najtańsze: jeśli masz możliwość pociągnąć kabel od komputera do tv. Kupujesz sobie kabel z dwóch stron wtyk RJ-45. Jedna końcówka do gniazdka w tv druga w komputerze. Potem: Panel sterowania -> Sieć i Internet -> Centrum sieci i udostępniania. Po lewej wybierasz: Zmień ustawienia karty sieciowej. Wybierasz swoją kartę wifi, prawy klawisz - właściwości, zakładka “udostępnianie”, zaznaczasz: “Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się …” i poniżej w “Połączenie sieci domowej:” wybierasz nazwę swojej karty sieciowej LAN (do której wsadziłeś kabel z wtykiem RJ-45). Potwierdzasz OK. Opis pod Win 7, na XP jest bardzo podobnie. Kabel z wtykiem RJ-45 kupisz w każdym większym markecie, tylko weź odpowiednią długość.

 

Powodzenia!

Właśnie o 3 opcje mi chodzi,od komputera do tv mam pół metra. Kabel też już mam połączony, tylko chodzi o konfigurację. Bo w tv wymaga ip bramy i dns.

Jeśli możesz ustawić auto lub “dhcp” to wybierz tą opcję.

Jeśli nie to opis jak w pkt 3, tylko klikasz na właściwości nowo utworzonej “wirtualnej” karty sieciowej, która pewnie w nazwie będzie miała “Udostępnione …”. Potem w polu “To połączenie wykorzystuje następujące składniki:” znajdujesz: “Protokó inte… w wersji 4” i tam pod polem “Adres IP” masz adres który wpisujesz jako brama i dns. Jeśli dalej nie będzie działać, to jako dns spróbuj: 8.8.8.8.

nie mam tej opcji, mam Win 8

Nie mam jak sprawdzić na Win 8 ale z tego co przejrzałem artykuły to w Windows 8 jest chyba tak samo.

Tylko odpal sobie klasyczny “Panel Sterowania” a nie ten z interfejsu Metro/Modern.

Nie dało rady tak, ale wystarczyło zrobić połączenie mostowe wifi i lan. Potem już bez konfiguracji. Dzięki