Podłączenie TV z kinem domowym, jakim kablem?

Witam, kupiłem telewizor Toshiba L4333 i próbowałem podłączyć go pod kino domowe. Chodzi mi tylko o przesłanie dziwęku. W TV oprócz HDMI są gniazda scart, optyczne, chinch oraz słuchawkowe. W kinie domowym tylko chinch. Dotychczas udało mi się przesłać dziwęk tylko przez gniazdo słuchawkowe.Jednak jakość to katastrofa. Wiem że są konwertery dzwięku z cyfrowego na analogowy ale są to koszta… Sporo o tym czytałem i wychodzi na to że stosowanie zwykłych przejściówek nic nie da ponieważ nie jest możliwa przetworzenie dzwięku z cyrowego na analogowe zwykłym kabkem. Czy więc jest na to sposób? Dodam że nie chodzi mi o dzwięk 5.1, wystarczy stereo.

Pozdrawiam.

niestety ale tv oferuje jedynie możliwość wyprowadzenia sygnału audio przez wyjście optyczne. teoretycznie ma jeszcze dwustronne wyjście/wejście scart więc można spróbować wyprowadzić z niego sygnał stereo, np przy użyciu specjalnego kabla tzw. full euro/scart lu przejściówki (np. http://obrazki.elektroda.pl/6466042400_1322386384.jpg) albo samodzielnie podpinając się pod odpowiednie piny wyjścia euro. jak nie chcesz się bawić, to pozostaje wyjście słuchawkowe w tv i użycie kabla jack > cinch

 

114535405919639817.jpg

Właśnie używam kabla jack-chinch, próbowałem również poprzez scart-chinch ale bez rezultatu.

Dziwne że kino domowe ma tylko złącze cinch. Może mógłbyś podac markę i jakiś model tego odbiornika.

Tak na marginesie, z moich własnych doświadczeń, dzwięk przesłany z dekodera kablowego do telewizora a potem z telewizora do kina domowego ma sporo opóźńienia. Nie wiem jak jest w Twoim przypadku, czy używasz jakiegoś dekodera, czy kożystasz z anteny do odbioru kanałów telewizji naziemnej.

Przepraszam za zwłokę ale byłem w pracy, model to LG ZH-T250SC. Owszem korzystam z dekodera UPC, ale chodzi mi o możliwość ogladania filmów z pendriva z dzwiękiem z kina domowego.

 

Zdaje się że próbowałeś ale w druga stronę. Takie kable mają podłaczone czincze w wejścia (in) do scart, a ty musisz mieć cincze podłaczone pod out (1 oraz 3 z masami na 4). Rozkręć scart i porównaj wyjścia ze schematem jaki dał kolega @res. Jeśli masz czincze pod 2 i 6 to wystarczy tylko przełożyć blaszki (łatwo to zrobić podważając języczek na blaszcze płaskim śróbokrętem, od przodu scarta).

A czy nie chodzi przypadkiem o to że jeśli mam podłączony dekoder przez HDMI to wejścia analogowe stają się niektywne?. Wczoraj odłączyłem HDMI i podłączyłem scart i do dekodera i wszystko działało.

Z tego wynika że w ustawieniach dżwieku na TV masz tylko cyfrowy zamiast auto.