Podłączenie urządzenia do USB.... nie do portu USB

Witam,

 

Mam taki problem, że nie działają żadne porty USB.

Dlatego mam pytanie - czy da się podłączyć mysz przez USB, np. korzystając z takiego cuda techniki?

http://allegro.pl/ay6-kabel-adapter-przewod-usb-3-0-sata-dysk-hdd-i6592214313.html

 

Tak, robię wszystko żeby nie oddawać lapka do naprawy, takie życie :) 

Nie przejdzie, chyba że masz lapka z rs232 :wink:

Nie, tej przejściówki tak nie wykorzystasz :slight_smile: Podaj chociaż model laptopa.

A może problem z niedziałającymi portami USB to wina skopanych sterowników? Spróbuj utworzyć i uruchomić sobie jakiś system Linux Live (z płytki CD lub pendrive) i w nim zobacz, czy porty USB nadal nie działają - to oznaczać będzie ich fizyczne “uszkodzenie/spalenie”.

A co do samej myszki, to jeśli w laptopie jest i działa Bluetooth, to można kupić myszkę na BT i z niej korzystać (takie modele są zazwyczaj niestety droższe niż inne modele bezprzewodowe ze swoim nadajnikiem USB).

@drobok @bachus

 

Lenovo G710.

 

@Pablo_Wawa

Niestety, mam Mint’a, używam sobie na co dzień - tutaj także porty USB nie działają. Co ciekawe, przy podłączeniu pendrive’a, led na pamięci miga ale po chwili gaśnie. 

Myszka po BT raczej odpada - lubię sobie pograć, a myszka po BT miałaby za duże opóźnienie. 

 

 

tam są usb 3.0, pewnie nie doinstalowane stery po prostu

@wesoly82

Działało wszystko ponad rok - przestało działać nagle. Na logikę, jak może być to wina sterowników? :) 

nie wspominałeś o tym, czyli sterowniki w menadżerze urządzeń masz poinstalowane? kamerka i czytnik działają?

Możesz jeszcze spróbować podłączyć aktywny hub USB (taki z zasilaczem) - czaaaasem zdarza się, że siada tylko linia zasilania, ale część elektroniki odpowiedzialna za TX/RX (komunikację) żyje. 

 

Kamerka tak, czytnik nie.

 

 

Czyli raz na 100 przypadków? ;) 

Zależne od sposobu w jaki sobie ten port uszkodziłeś. Sprawdź na płycie czy są widoczne oznaki spalenizny ;) Napięcie możesz zmierzyć miernikiem, a linie danych sprawdzasz dając zasilanie z poza płyty. Co do sterowników usb, skorzystaj z debiana live cd :wink:

 

Podejrzewam uszkodzenie przez zmiany temperatury. W sierpniu/wrześniu lubiłem zostawić sprzęt na altance, od rana do wieczora sobie leżał. Pewnego dnia po prostu porty uznały, że one mają dość, w takich warunkach pracować nie będą, i zrobiły papa :) 

 

I to jutro lub w środę zrobię - dam wam znać jak się mają wyniki ekspertyzy :) 

 

Panowie, to jest chyba grubsza sprawa. 

Do grona niedziałających portów USB, czytnika kart dołączyło dzisiaj… wejście słuchawki-mikro jack. Mam wrażenie, że bez oddania na serwis się jednak nie obejdzie.

Gwarancja jest?

 

Od dobrych kilku miesięcy jest po gwarancji - gdyby była, nie zakładałbym wątku tylko wysyłał bez pytania :) 

 

Podbijam temat, bo znalazłem takie cudo.

http://www.cablematic.fr/ref/CT52?gclid=CIqkvo_l-9ACFZEW0wodB7kD5Q 

Jak myślicie, czy to zadziała?

Zadziała w zakresie, do którego jest przewidywane. Zamiast pytać bez sensu może być przeczytał opis tego urządzenia? A najlepiej to przestań kombinować tylko oddaj sprzęt do naprawy.

Mimo wszystko kombinuje sobie dalej.

Dzisiaj z ciekawości podłączyłem telefon do USB 2.0 - nic.

Następnie USB 3.0 - działa! Telefon jak najbardziej ładuje się, ale nie jest wykrywany przez komputer (nie ma opcji przesyłania plików).

Inne urządzenia nie działają oczywiście na 3.0 (choć przy podłączeniu penrive świeci się LED, czyli coś tam dostaje).