Podłączenie USB Front Panel - znalezione porady nie działają


(Dobrzan92) #1

Witam,

 

Poszukałem już trochę w necie niesety porady jakie znalazłem nie pomagają. Dlatego piszę tuaj z pyaniem jak podlączyć o ustrojstwo :wink:


(scripter1) #2

A czy szanowny kolega zajrzał do instrukcji od płyty głównej?

Tam powinny być opisane wszystkie gniazda na płycie (nie trafiłem płyty która by nie miała tego opisanego w instrukcji) zarówno od czego one są jak i powinny być rozpisane funkcje poszczegulnych pinów.

 

Sądząc z opisu i załączonej fotki to kolega chyba próbuje podłączyć to do złącza COM1 zamiast do USB.

O ile mnie wzrok nie myli to od lewej strony masz tam złącze HD Audio, obok ciut wyżej złącze COM1, dalej obok i ciut wyżej USB3.0, nad nim długie LPT1 a dopiero obok tego tak już ucięte na fotce masz chyba złącze USB2.0 do którego powinieneś podpiąć te kable które są ewidentniekablami złącza USB2.0/1.1 - VCC (czyli +5V) i GND (czyli masa) wyglda na to że są dla obu gniazd USB wspólne (nie jestem pewien czy to jest prawidłowe) a wtyczki D- i D+ to piny danych w których cyfra w kółku oznacza do którego gniazdka USB one należą.

 

Opisy typowych złączy usb na płytach masz tu: https://www.google.pl/search?q=usb+mainboard+header+pinout&tbm=isch&tbo=u

Najprawdopodobniej w twojej płycie styki są w tej kolejności co na tym foto: http://www.frontx.com/cpx101_2p11.gif


(Dobrzan92) #3

Instrukcji nie mogłem znaleźć, brałem na oko piny jak znalazłem na necie, nawet nie zauważyłem że tam jest napisane USB choć Audio i inne zauważyłem :smiley: Ale dzięki teraz już podłączyłem wszystko działa ! :slight_smile: