Podłączenie USB wmontowanego w obudowę pod płytę główną

Witam.

Mam nową obudowę, w której jest dodatkowe USB na jej przodzie (m. in. dla tego ją kupiłem :P) Niestety nie wiem jak to podłączyć, podłączałem kiedyś USB takie normalne, co się wpina w płytę główną, a potem dwa kabelki w odpowiednie miejsc (patrz nr 18 i 20 na załączonym zdjęciu), ale tam były dwa kabelki “złączone” i było to proste. Tutaj też są dwa kabelki, lecz z nich wychodzą cztery inne odpowiednio pokolorowane i podpisane:

Czarny: Ground

Czerwony: +5V

Zielony: +D

Biały: -D

Załączam skan płyty głównej, jaką posiadam i czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie to podpiąć? Mam także tam wejście od słuchawek i mikrofonu, które też bym chciał mieć podłączone i jak ktoś się na tym zna to mógłby mi wskazać gdzie to podłączyć?

pytagwna001.png

Pozdrawiam, MDi.

do 18 lub 20

No tak, ale tam mam tylko 4 hmm piny? A w 18 i 20 jest więcej tego i nie wiem, czy jak podłącze tylko 4 to to będzie działać? Już tam raz podłączyłem, ale chyba źle, bo nie działało :stuck_out_tongue:

Podpiołem to pod te piny 18 i 20, w systemie wyskoczyło mi, że wykryto nowy sprzęt itp, ale jak podłącze coś pod to USB np pendriva to go w ogóle nie widzi, nie działa.