Podłączenie wentylatora do karty graficznej

Witam. Mam problem. Posiadam kartę graficzną Nvidia Ge Force 9500 GT z radiatorem. post-269520-0-58781000-1417632583_thumb.

I strasznie mi się grzeje. Planuje zakup wentylatora do niej, tylko nie wiem jak jej podłączyć wentylator złącze CPU_FAN mam zajęte, a jak bym podłączył do drugiego to by się wolno kręcił ,bo to jest złącze do wentylatora płyty głównej. Z boku karty graficznej mam takie złącze. I teraz mam pytanie, czy da się do niego podłączyć wentylator, żeby działał ? post-269520-0-72048300-1417632910_thumb.

Dziękuje za odpowiedzi :smiley:

To co zaznaczyłeś to chyba spdif (należy w instrukcji sprawdzić), wentylator chyba możesz podłączyć do tych pinów u góry na zdjęciu. Możesz też podłączyć wentylator do zasilacza poprzez np. taką przejściówkę: http://allegro.pl/przejsciowka-3-pin-na-4-pin-molex-do-wentylatorow-i4769336188.html

Spróbuję przez to wtyczke u góry, bo wole jak wentylator kreći się w zależnośći od temepratury kary graficznej, a ona sama dostosuje sobie prędkość. Dzięki za pomoc :smiley:

Do złącza wentylatora płyty też możesz podłączyć, obroty zwykle da się wyregulować w biosie.