Podłączenie wentylatora do obudowy


(Michalheo) #1

Witam

Zacznę od tego, że wentylacja w moim kompie jest słaba i chcę to zmienić. Mam zamiar dokupić wentylatorek, najlepiej 120mm na przód obudowy ale nie wiem jak się za to zabrać. Co mi będzie potrzebne. Czy jakieś dodatkowe kabelki? Proszę o pomoc i skróconą instrukcję montażu :smiley:


(Tomaszfraszewski) #2

Kabelek już masz podpięty do wentylatorka, wystarczy podpiąć końcówkę do zasilacza. Co do montażu do obudowy... jeśli masz z przodu miejsce na 120mm wentylator i są odpowiednie otwory to wystarczy przykręcić śrubkami. Jeśli jednak tych otworów nie ma to czeka cię przygoda z wiertarką :wink:


(Michalheo) #3

Niee no bez przesady :stuck_out_tongue: Miejsce mam. Bardziej chodzi o to czy nie trzeba będzie kombinować z rozcinaniem kabelków wychodzących z zasilacza itd. Bo jak czytałem z różnych źródeł to istnieją możliwości podpinania na +12 i +5. A że się na tym zbyt nie znam i nie chcę spalić kompa więc się pytam :smiley:


(Rob Szym) #4

12v masz w moleksie normalnie. wentylator na 99,99% bedzie mial juz jakas koncowke. albo moleks wlasnie albo 3pinowa pod plyte glowna. wejscie identyczne jak ten wentyl na procu i umieszczone w okolicach karty graficznej przewaznie. jezlei bedziesz musial kombinowac z koncowkami to polecam zrobie nie wlasnej wtyczki moleksowej tak aby kabli zasilacza nie ruszac


(Michalheo) #5

Dobra dzisiaj jadę po wiatraczek. Jak będę miał jakieś wątpliwości to się was poradzę.

Dobra mam wentylatorek. Tylko mam 2 wtyczki i nie wiem czy podłączyć ody dwie czy tylko jedną (molex i 3 pinowa)