Podłączenie wentylatora do obudowy

Witam

Zacznę od tego, że wentylacja w moim kompie jest słaba i chcę to zmienić. Mam zamiar dokupić wentylatorek, najlepiej 120mm na przód obudowy ale nie wiem jak się za to zabrać. Co mi będzie potrzebne. Czy jakieś dodatkowe kabelki? Proszę o pomoc i skróconą instrukcję montażu :smiley:

Kabelek już masz podpięty do wentylatorka, wystarczy podpiąć końcówkę do zasilacza. Co do montażu do obudowy… jeśli masz z przodu miejsce na 120mm wentylator i są odpowiednie otwory to wystarczy przykręcić śrubkami. Jeśli jednak tych otworów nie ma to czeka cię przygoda z wiertarką :wink:

Niee no bez przesady :stuck_out_tongue: Miejsce mam. Bardziej chodzi o to czy nie trzeba będzie kombinować z rozcinaniem kabelków wychodzących z zasilacza itd. Bo jak czytałem z różnych źródeł to istnieją możliwości podpinania na +12 i +5. A że się na tym zbyt nie znam i nie chcę spalić kompa więc się pytam :smiley:

12v masz w moleksie normalnie. wentylator na 99,99% bedzie mial juz jakas koncowke. albo moleks wlasnie albo 3pinowa pod plyte glowna. wejscie identyczne jak ten wentyl na procu i umieszczone w okolicach karty graficznej przewaznie. jezlei bedziesz musial kombinowac z koncowkami to polecam zrobie nie wlasnej wtyczki moleksowej tak aby kabli zasilacza nie ruszac

Dobra dzisiaj jadę po wiatraczek. Jak będę miał jakieś wątpliwości to się was poradzę.

Dobra mam wentylatorek. Tylko mam 2 wtyczki i nie wiem czy podłączyć ody dwie czy tylko jedną (molex i 3 pinowa)