Podłączenie wieży do komputera - program musicmatch JUKEBOX

mam pytanie :oops:

właśnie podłączyłam do swego komputera wieżę (połączeniem USB) zainstalowałam odpowiedni program tzn musicmatch JUKEBOX po czym chciałam odtworzyć wybrane pliki muzyczne niestety kiedy chcę dodać pliki do listy odtwarzania pojawia mi sie komunikat WaveOut format not supported - i program kończy swoją pracę czyli inaczej pisząc nie jest dane mi posłuchać ‘na wieży’ mp z mojego komputera,

jeśli chodzi o komputery jestem zielona, w związku z czym nie mam najmniejszego pojęcia jak sprawić by wieża odtwarzała utwory znajdujące się na twardym dysku mego komputera

jeśli ktoś wie jak to ‘naprawić’ to

proszę o pomoc

A czy przed podłaczeniem wizy komp działał.

A może podłacz na wejscia typu AV (Audio Video) specjalnym kabelkiem powinien byc razem z wieżą.

Hmm… zainteresowałem się tym pytaniem, bo sam mam podłączoną wieże do kompa. Poprostu służy mi jako głośniki. Kupiłem “joka” (taki kabelek co ma jedno wejście na kompa i dwa wejścia do wieży i normalnie mi chula 8) . Z tym że aby wieża odtważała mi dzwięki z kompa (muza, gg, strony z dźwiękiem) przełączam (na wiezy) na guzik “MD”. Czyli ten gdzie np. mogę sobie podłączyc (np odtważac video) i sluchac dzwięków przez wieże…! Zdaje sobie sprawe jednak że nie kazy ma taką funcje na swojej wiezy :? .

hahahah a może “mini jack’a” :smiley:

i to nie taki kabelek do kompa ino uniwerslany kabel mini jack- chinch

ka. proponuje kupic w/w kabelek jesli masz w wiezy opcje aux i z tyłu wejście na chinch (czincz), jedna strona ląduje w wieży, a druga w kompie, zamiast głosników komputerowych :wink: rozwiązanie nie drogie a skuteczne, koszt to okolo 7-10zł!

Sam mam tak ustawione jzu od ponad 4 lat, i jest ok :wink:

dzięki za odpowiedzi, ale już poradziłam sobie z problemem, a mianowicie jak Evvenement wspomniał wieża stała się poprostu po podłączeniu ‘przedłużeniem’ głośników co znaczy mniej więcej tyle, że po uruchomieniu Winampa czy jakiegokolwiek innego programu odtwarzającego audio/mp3 dźwięk wydobywał się z wieży :wink:

z tym, że program, który zoobowiązana byłam zainstalować razem z podłączaniem wieży (musicmatch coś tam ;)) nadal nie funkcjonuje i niestety na wieży nie wyświetla mi się playlista…

… niemniej jednak wieża gra! a o to chyba przede wszystkim chodziło :wink:

poza tym jeszcze coby uściślić, być może mój post niezbyt czytelny był lub może zostałam uznana za niezbyt rozgarniętą więc oznajmiam iż problem pojawił się właśnie po podłączeniu wieży magicznym kabelkiem 8) do komputera, po zainstalowaniu specjalnego programu znajdującego się na płycie, którą dostałam wraz z zakupem wieży (oczywiście odpowiedni tryb również był w wieży uruchomiony)

ale właściwie nie ma co roztrząsać, bo mój problem póki co w mierze zadowalającej :wink: jest rozwiązany

dzięki za odzew,

pozdrawiam

Aby nie zakładać nowego tematu:

Mam pytanie-> Mój komp jest podłączony do wieży. Ponieważ gdy miałem starego kompa (win98) to wszystko było Ok. Jednak gdy podpiąłem do nowego kompa (Win XP) to gdy odtwarza muze ze stacji radiowych (internetowych) słychać delikatne trzaski w tle :-x . Coś takiego jak odtwarzałem muzykę z kasety na wieży (wtedy to była wina głowicy). Wystarczyło ją przeczyścić i dobrze chodziło. Teraz jednak nie wiem co zrobić?

Dodam że “jack” jest połączony do kompa w środkowe gniazdo (po lewej jest gniazo mikrofonu) a po prawej {chyba} drugie od głośników {nie znam sie zabardzo na tym}

Czy ktoś wie jak rozwiązac ten problem?

Proponuje zmienić sterowniki, jeśli na 98 z tym samym ustawieniem było ok.