Podłączenie wieży do pc pytanie

Witam wszystkich mam takie pytanie chodzi o to ze mam spalone w karcie dźwiękowej jedno wejście kolor zielony czyli tak zwane Analogowe wyjście dla głośników ale jest jeszcze wejście (line-in) kolor niebieski czy można pod te wejście podłączyć tez wieże ?

Nie

line in jest do przesyłu sygnału z innych zródel sygnalu np magnetofonu etc,

zeby karte muz podlaczyć musi być line out lub podlaczasz do wtyku co glośniki komputerowe, tzn co masz spalony

tylko ci zostaje kupno nowej karty muzycznej.

dzięki za odp mam w kompie zintegrowaną kartę dźwiękowa i chyba mam spalone jedno wejście w tzw Analogowe wyjście dla głośników bo wejście na mikrofon działa normalnie i wejście line out działa tez czy jest możliwość ze spaliło się tylko wejście na głosiki w karcie dźwiękowej ?

Może w miarę możliwości sprawdź, czy nie jest po prostu obluzowane. Mogło się też zwyczajnie “wyrobić” w środku, ale na to już raczej nic nie poradzisz. Można też popróbować z ustawieniami typu 3.1 oraz 5.1. Wtedy pozostałe wejścia (czyli mikrofon i słuchawki), działają jak wyjścia dla pozostałych głośników zestawu 5.1. Nie wiem jednak, czy któreś z nich akurat przejmuje 2 kanały “front”, czy nadal pozostaje to na wyjściu zielonym.

A jeśli nic to nie da to kup kartę na PCI, zintegrowaną wtedy trzeba wyłączyć w BIOS i tyle.