Podłączenie x360 do internetu

Witam,

już dawno chciałem podłączyć Xbox-a 360 do internetu ale bez skutku :frowning:

Posiadam modem (internet z kablówki) próbowałem kabel Ethernet podłączyć do konsoli i nic :(.

Słyszałem że można to zrobić za pomocą SWITCHA jednak nie wiem jak :frowning: kupić to urządzenie dodatkowy kabel Ethernet i podłączyć i na tyle? A jeżeli tak to gdy komp i X360 będą na raz “używały” internetu to nie będą występowały lagi z tego powodu?

Było wielokrotnie na forum. Pierwszy z brzegu wątek

viewtopic.php?f=15&t=295841&hilit=+xbox

tal ale widziałem tu podłączenie do neostrady itp. A ja mam kablówkę modem i nie wiem czy muszę kupić switcha:(

Dodane 27.05.2009 (Śr) 15:48

I jeszcze jedno jeżeli podłącze przez SWITCHA(chociaż nie wiem jak :p) to wtedy komp musiałby być włączony? A jeżeli przez router?

Napisz ktoś plz :wink:

Jeżeli masz switcha to komputer nie jest do niczego potrzebny. Rozdzieleniem sygnału zajmuje się właśnie switch

Jeżeli to zwykły modem kablowy to musisz kupić coś by rozdzielić łącze. Wydaje mi się jednak, że nie ma sensu kupować samego switcha. Jeżeli już to router z AP i switchem. Większe możliwości działania

Na przykład używany obecnie przeze mnnie TP-Link WR340G

Czy nie potrzebujesz czasem po podłączeniu przez ethernet w komputerze ustawić adresów IP (jeśli tak, zrób to samo w konsoli)? A jak ci chodzi ethernet na kompie?

no włąsnie ja tak robiłem , ustawiłem IP ręcznie i nic a na kompie chodzi normalnie.Ale ja mam w kablówce cos takiego że za każdy dodatkowy komp trzeba płacić +5Złoty. Ustala się adres MAC itp. to może o to chodzi muszę “zarejestrować” ro w Telewizji Kablowej i oni mi to jakby podłączą

Dodane 28.05.2009 (Cz) 13:27

A np ten SWITCH się nada http://allegro.pl/item640673974_switch_ … _w_wa.html ??

To w takim wypadku switch nic nie da. Dałby, gdybyś dopłacił to 5 zł.

Musisz kupić router (tylko nie ADSL!).

albo możesz zrobić w routerze klonowanie mac, lub przepisać do xboxa mac z komputera… u mnie działają obie metody (operator filtruje po macu właśnie)

A jak ma to zrobić bez routera? xD

kupić router i to włączyć… routery nie są wcale drogie… taka to by była juz inwestycja w przyszłość xD

Dlatego właśnie musi kupić router.

Ja od siebie polecę Linksys WRT54GC. Niestety już go wycofują i w jego miejsce dają brzydszego (cały czarny) i większego WRT54G2.