Podłączenie zasilacza - problemy z działaniem

Witam, mam dość nietypowy problem z laptopem HP 6530b. Kupiłem go kilka dni temu i zauważyłem taki oto problem: podczas pracy na samej baterii wszystko działa tak jak należy, jedyne co zaobserwowałem to czasem dźwięk przycina przy bardzo dużym obciążeniu. Jednak problem pojawia się przy podłączeniu zasilacza - muzyki nie da się słuchać. Pojawia się zwolnienie dźwięku, trzaski, szumy, “pierdzenie”. Próbowałem odinstalować sterowniki i instalowałem nowe - nie pomogło. Podobnie jest z odtwarzaniem wideo - dźwięk okropny, obraz się tnie. A po odłączeniu zasilacza momentalnie wraca do normy, podobnie jest z filmikami na youtube. Ogólnie system pracuje gorzej na zasilaczu, są nieopóźnienia. Ciekawostką jest też, że na podłączonym zasilaczu system nie uruchomi się. Zatrzymuje się na ekranie uruchamiania (Windows 7 - “Trwa uruchamianie systemu Windows” i pojawia się logo) i nic się nie dzieje. Po odłączeniu zasilacza system rusza dalej.

Komputer HP 6530b

Intel Core 2 Duo P8400 2,26 GHz

2,5 GB RAM

Windows 7

karta dźwiękowa SoundMAX Integrated Digital HD Audio

Podaj model zasilacza (ładowarka ).

yeti problem zasilacza lub układu zasilającego w laptopie. Jak masz możliwość to pożycz od kogoś taki zasilacz i sprawdź co się stanie.

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia innego zasilacza.

Trudno mi podać jaki to jest model, w każdym razie chyba jakiś zamiennik. Na wyjściu podaje 18,5V i 3,5A (czyli jakieś 65W). Na górze ma nalepkę “Replace with HP spare 391172-001”

Jak masz gwarancję to oddaj.

Przekopałem całą dokumentację i wyszło mi że musisz mieć 90 W zasilacz bo taki jest oryginalny do twojego laptopa. 60 W jest za słaby.

http://www.ceneo.pl/2656885

Oj trochę zapomniałem o tym poście :confused: Napisałem w sobotę do firmy, w której kupiłem i właśnie zaznaczyłem, że wydaje mi się iż odstałem zasilacz o za małej mocy. Odpowiedzieli, że doślą 90W i jeśli problem będzie nadal występował, to mam odesłać na gwarancje. Tak więc jak przydzie nowy zasilacz to wszystko się okaże :wink: