Podłączenie zasilacza

Witam. Otóż, w starym komputerze spalił mi się zasilacz i kupiłem taki sam :http://allegro.pl/fortron-fsp-350-60hlc-ver-02-wroclaw-i2004417504.html

Pomoże ktoś mi jak go podłączyć ? Jaki pin gdzie musi być podłączony, bądź też jakaś ogólna zasada może jest .

20 pin lub 24 do gniazda 24 lub 20 pinowego.4 pin do 4 pin do wejścia koło procesora i molex do napędu i dysku.

20pin+4=24 piny podłączasz do najszerszego wejścia koło ramu powinno być

6pin podłączasz do grafiki,jeżeli Twoja karta graficzna posiada taką wtyczke(nie chodzi o grafike zintegrowaną:P)

4pin wtykasz do zasilania pci w płycie głównej,wtyczka jest gdzieś koło procesora

wtyczki molex takie biało przezroczyste chyba wiesz do czego służą tak samo wtyczki sata…

Ogólnie to nie pamiętasz jak było podpięte pod stary zasilacz???

tylko w tym zasilaczu nie ma 6 pin.

Nie patrzyłem co to za zasilacz,jeżeli nie ma tej wtyczki to okej,poprostu jej nie podłączy :wink:

No ok wiedziałem już odrazu nie patrząc że ten zasilacz jest starszej generacji i nie ma takiej wtyczki :slight_smile:

Podłączenie zasilacza jest w miarę proste nawet dla osoby pierwszy raz składający komputer. Wtyczka wychodząca od zasilacza przeważnie jest tak dostosowana że może wejść tylko w jedno miejsce,nie licząc złącz Molex. Do tych złącz możesz podpiąć kartę graficzną ,dyski,wentylatory.

Zasilacz podłączyłem według własnego przekonania (logika :F) i jest wszystko w porządku. Co nie znaczy bo teraz dopiero zajrzałem na forum i koledzy dobrze radzą. :slight_smile:

Dzięki serdeczne.

to po co się pytać jeżeli “logiczne”??? :expressionless: