Podłączenie zasilania do płyty głownej

Witam ! Dziś chciałem pomóc koledze złożyć jego maszyne (tzn płyte głowną ram i procesor ) i wystąpił następujący problem jego zasilacz nie posiada złącza 8 pin a ta płyta tego wymaga .Posiadam 2 przejściówki ze zwykłego molexa za 6 pin ( jak do karty graficznej )i moje pytanie brzmi czy da rade podpiąć te 6 pin a drugie 6 pin "stuningować "xd (tzn obciąć 2 piny )i dołożyć do tych 6 . Dodam że próbowałem startować bez tych 8 pinow i nic , a gdy podpiołem 4 piny wystartował bios lecz nie dało się włączyć windowsa :)Jeśli nie to prosiłbym o jakąś przejściówke najlepiej ze sklepu z bielska-białej np http://www.kontrast.pl .

Dodane 15.10.2012 (Pn) 23:03

Aha płyta to asrock 870 3pro zasilacz coolermaster 500w

zamiast ATX 12V 8 pin podłącza się ATX 12V 4pin w gniazdo 8 pin na kontakty 1,2 -5,6

Czyli w środkowe dziurki ?

zamiast ATX 12V 8 pin podłącza się ATX 12V 4pin w gniazdo 8 pin na kontakty 1,2 -5,6

zobacz tu: przedłużka ATX

…przepraszam za drugi post, coś mi się z edycją pokręciło - piny (od jednej strony gniazda) masz dokładnie pokazane (nie wepchnij na siłę jest tam prowadzenie) - na wtyku i gnieździe są takie ścięcia mają pasować

Czyli przy takim ułożeniu jka na focie http://imgur.com/oZi0g w te żółte wsadzić ?

na wtyku i gnieździe są takie ścięcia mają pasować na środkowym rysunku to wyraźnie widać - powiększ go.

Słabo widać na tej fotce, ale jeśli zaczep złącza jest skierowany do brzegu płyty to tak - zwróć uwagę na ścięcia bo one są najważniejsze.

Aha czyli dobrze włożyłem , więc jaki może być inny powód dla którego windows nie startuje . Gdy włączam komputer pokazuje się menu z płyty głownej jest kilka opcji tam f2 lub delete bios , 2 opcja f6 coś tam flash i coś tam jeszcze nie pamiętam . Wchodze w bios zapisuje ustawienia , potem wyskakuje czy uruchomic windows normalnie czy czegoś tam poszukać , daje uruchom normalnie wyskakuje że system szuka czegoś tam na dysku o że może to potrwać nawet godzine i nic :confused:

Dokładnie tak, w te żółte wsadzić :wink:

restart kompa wykonaj w ten sposób - włącz zasilanie i wciśnij (dość mocno) przycisk Clear CMOS komputer powinien się sam skonfigurować i wejść do Biosu ustaw bios i zatwierdź czyli opcją “exit and save” coś takiego.

Komputer Ci się dobrze uruchamia ustaw Bios i zainstaluj na nowo Windowsa jak to przy wymianie płyty bywa - możesz jeszcze spróbować wgrać sterowniki płyty i wybrać opcję napraw.

@bambustysiac nowa ekipa w Kontraście jest do kitu. Są strasznie nieogarnięci, ogólnie nie polecam sklepu.

Jeśli dalej miałbyś problem, to też jestem z Bielska, więc mógłbym pomóc :wink:

Przy wymianie płyty głównej, jeśli system sam nie zastartuje, lub się sam nie naprawi (zainstaluje sterowniki), nie pozostaje nic innego jak reinstalacja systemu. Żadne “Clear CMOS” nie pomoże.

Ja$ - wielkie dzięki za pomoc , jutro postaram się to zrobić

JARObb - dzięki za propozycje , postaram się to ogarnąc , jeśli się nie uda będę pisał na priv :stuck_out_tongue: