Podłączenie Zdalnego Pulpitu przez 2 routery TP-Linki TL-WR740

Witam,

W pierwszym routerze przekierowanie portu na drugi router, w drugim routerze na komputer docelowy.

Dzięki. To znaczy, że na 1 routerze ustawiamy Forwarding -> Virtual Server -> Adress IP 2-go routera, a na 2-gim routerze Adress IP ustawiamy na adres tego kompa co chcę mieć zdalny dostęp. Jeśli chodzi o service port, to na 1 routerze możemy zmienić port, żeby nie był domyślny, ale na 2-gim wpisujemy domyślny. Dobrze myślę?

Jeśli pierwszy TP Link umożliwia wskazanie na dowolny host (również ten nie w swojej podsieci), powinno wystarczyć ustawienie tras statycznych. Ewentualnie jak napisano wyżej, przekierowanie na drugi router i na drugim na host docelowy lub drugi router stawiasz w DMZ na pierwszym routerze i robisz przekierowanie na drugim.

Mniej więcej wyglądałoby to tak.

R1 > R2 > Server

Po ustawieniu DMZ i przekierowania.

R1 (DMZ = R2) > R2 (FORW = 3389) > Server

Teraz łącząc się na 204.122.x.x:3389, pakiety będą kierowane do R2, a R2 będzie kierował do serwera.

Dzięki, poszło.

A powiedz mi jak zrobić, żeby zmienić port, żeby nie był domyślny tylko np 33888?

Chodzi o łączenie 204.122.x.x:33888, czy żeby zdalny pulpit w ogóle działał na tym porcie? Jeśli pierwsze, to możesz wykorzystać PAT, jeśli twój router wspiera translację portów. Jeśli drugie, to w ustawieniach zdalnego pulpitu powinno dać się zmienić port lub zrobić przekierowanie w systemie. W Windowsach aż tak bardzo się nie orientuję.

polecam Pulpit zdalny Chrome

Jak chcesz zmienić port nasłuchiwania usługi RDP to odpalasz Regedit, idziesz ścieżką:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\PortNumber 

jest tam wpisana wartość 3389. Możesz zmienić praktycznie na taki jak chcesz. Po tym restart komputera.