Podłącznie drukarki z innego segmentu sieci

Witam. Mam drukarkę którą mam podłączoną przez serwer wydruku do livebox. To jest pierwszy segment sieci. Od liveboxa wybrowadzony jest kabel do routera (nazwijmy go X) na innym piętrze. Chciałbym żeby podłączając się przez WiFi do routera X aby móc drukować na drukarce podłaczonej do liveboxa. Jak to skonfigurować w kwestii adresów IP, bramy, dns?

hakus1995 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

router x musi działać jako switch nie jako router tak by tworzyły jedną sieć z liveboxem. (wyłączyć DHCP, połączyć z liveboxem przez port lan a nie wan zmienić tryb pracy routera). Nie wiem tylko jak to zadziała z wifi.

A jeśli ustawię (tylko na tym komputerze na którym chce podłączyć drukarkę) jako bramę domyślną liveboxa i odpowiedni adres ip i połączę się z routerem X to zadziała czy nie bardzo? Zalezy mi żeby DHCP nie wyłączać bo często do sieci podłączają się nowe urządzenia i nadawać IP dla każdego będzie zbyt uciążliwe…

Hej,

Bardziej chodzi o to, by tylko jedno urządzenie miało aktywny serwer DHCP. W takim przypadku drugi z epitetów będzie działał jako switch, ale adresy lokalne IP nadal będą przydzielane przez LiveBoxa.

Pozdrawiam,

Dimatheus